Arvatav allilma-liider on aktiivne kaitseliitlane

Piret Reiljan 16. aprill 2014, 13:51

Äsja vahi alla võetud arvatav eestikeelse allilma liider Assar Paulus on aktiivne kaitseliitlane, ütles Kaitseliidu avalike suhete osakonna juhataja asetäitja Tanel Rütman.

Järgneb intervjuu major Tanel Rütmaniga:
Postimehe andmetel on Assar Paulus Kaitseliidu luurerühma juht. Vastab see tõele?
Selles osas on tegemist improviseeringuga, seda ta ei ole. Küll aga on ta Kaitseliidu liige. On ka väidetud, et tema bande koosneb kaitseliitlastest – see on ilmselge liialdus.

Aga on tal mõni muu tavaliikmest erinev roll Kaitseliidus?
Tegelikult ei ole vist eriti. Ta on küll aktiivne kaitseliitlane, aga mingi rühmaülem ta kindlasti ei ole.

Milles tema aktiivsus väljendub?
Ta käib ja osaleb, ütleme nii, et aktiivsemalt kui keskmine kaitseliitlane õppustel, väljaõppeüritustel. Seda on ta teinud kogu see aeg, kui ta Kaitseliidus on olnud.

Kas olite teadlik temaga seotud probleemidest, enne kui ta vahistati?
Meile tuli tema vahistamine üllatusena. Ažiotaaž on tema ümber ka varasemalt olnud, sellega oleme ajakirjanduse vahendusel kokku puutunud. Aga mingit alust, näiteks kehtivaid karistusi, et teda Kaitseliidu tegevusest eemaldada, ei ole olnud.

Milline inimene Paulus on?
Mina isiklikult ei tunne teda. Aga nagu ma ütlesin, on ta keskmisest aktiivsem kaitseliitlane. Kaitseliidu tegevuses osalemisega seoses mingeid etteheiteid talle ei ole.

Küsin asjatundmatult, kas Kaitseliidu liikmeks olemisel on mõni selline pluss nagu hõlpsam relvaloa saamine või midagi sellist?
Ei ole. Kaitseliidu liikmel on võimalus osaleda relvaväljaõppes (erinevaid õppusi finantseeritakse riigieelarvest, Kaitseliidu liikmed tasuvad liikmemaksu, mis praegu on 12 eurot aastas – toim). Aga kui kaitseliitlane tahab relvaluba saada, siis see toimub samadel alustel nagu mittekaitseväelasel.

Aga mingisuguseid muid ühiskondlikke privileege?
Liikmena oled organisatsioonis sees ja sinuga arvestatakse mingitel erinevatel ärevatel aegadel ja olukordades.

Kui keegi on kahtlustatav, kuidas mõjutab see Kaitseliidu liikmelisust?
Praktika on selline, et süüdistuse esitamisel Kaitseliidu liikmelisus peatatakse kohtuotsuseni.

Ja kui kohtuotsus on süüdimõistev?
Tegelikult on niimoodi, et Kaitseliidus ei saa olla inimene, kes on süüdi mõistetud isikuvastases kuriteos, kui karistus on kehtiv. Kui inimene mingi väiksema patuga süüdi mõistetakse, näiteks mingi vargusega, on Kaitseliidul õigus teda ka mitte välja visata, kuid praktika on selline, et kriminaalkorras süüdimõistetud oleme ikka välja arvanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. April 2014, 10:04
Otsi:

Ava täpsem otsing