Milleks minna end hulludele päevadele alandama?

17. aprill 2014, 00:00

Viimane nädal on toonud kaupmeestelt mitu murelikku uudist. Stockmann teatas seekordsete hullude päevade sisuliselt läbikukkumisest ja vajadusest koondada. Soome kaubanduse keskliidu hinnangul aga kaob alalt tänavu 6000 töökohta, mullu kadus 4000. Inimesed ei ostle tavapoodides enam nii andunult, 20protsendiline allahindlus ei pane tänapäeval peadki pöörama.

Aeg ümber saanud. Arvan, et hullud päevad mis iganes vormis ja mis tahes kaubakeskuses on oma kontseptsioonilt vananenud ega tööta enam. Miks peaks keegi minema kaubakastide vahele suhteliselt ebaväärikalt sobrama, kui samasugust sobramist võib samal või paremalgi hinnatasemel teha täielikus privaatsuses oma arvutiekraanil? Tõsi, katsuda ja selga proovida internetis riideid ei saa, kuigi järjest rohkem pakutakse ka virtuaalse proovikabiini teenust. Riiete proovimine on pealegi kohutavalt tüütu, ebamugav ja higiseks võttev tegevus, eriti talvel. Kogenud netiostlejad tellivad meeldima hakanud riideeset kohe mitu erinevat numbrit või mudelit, et sobivaim kodus välja valida ja ülejäänud tagasi saata.

Soovitan kaupmeestel tõsiselt mõelda, millega rõivaostjat meelitada. Igasugused hullud või laadapäevad on ammu ära tüüdanud, sest neid on pidevalt ja millegi erilisega seal tarbijat ei üllatata. Endiselt kasutavad suhteliselt vähesed rõivamüüjad Eestis tõeliselt radikaalselt lõpumüüki, näiteks 90protsendilist allahindlust hooajakaubale, mida väga paljud internetimüüjad regulaarselt pakuvad.

Muidugi on Eesti turg pisike, siia on kallis nii sisse osta kui ka toota. Turu väiksus suurendab ka võimalust kontoris sama kleiti või kampsunit kandva kolleegiga kokku põrgata. Veebist tellides on see võimalus palju väiksem. Eksklusiivsust suurendava mitme pisikese rõivakollektsiooni tegemine on jällegi kulukam, alates disainerite tööst kuni näidiste väljasättimiseni poe vaateaknal.

Lihtne ja turvaline. Mul endal on aina raskem leida põhjust, miks minna riiete soetamiseks poodi, mitte arvutisse, kus on lihtne, turvaline ning suuremat valikut ja eksklusiivsust pakkuv ostukeskkond. Tavaliselt ka parem hind. Kui kohalikud rõivamüüjad värskeid turundusnõkse ei leia, siis võib karta, et internetis ostlejate arv järjest suureneb. Samamoodi jätkates jäävad rõivamüüjate pärusmaaks nende väärikate prouade ja härrade riided, kes lihtsalt pole harjunud internetist ostma. Nemad paraku ei kuulu aga vähemalt Eestis suurimate kulutajate hulka. Seega tuleb kaupmeestel kiiresti panustada parimate tarbijagruppide meelitamisele tavapoodi ja teha endale hästi töötavad veebipoed.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. April 2014, 18:33
Otsi:

Ava täpsem otsing