Riskifondidel halvim aasta algus alates 2008

Raido Neemre 17. aprill 2014, 20:42

Riskifondide jaoks on selle aasta algus olnud halvim alates finantskriisi lahvatamisest 2008. aastal. Nii jaanuari kui märtsi kasumid olid miinustes tänu aktsiate ebastabiilsele olukorrale, selgub värskelt avaldatud andmetest.

Riskifondide juhtide jaoks on esimeses kvartalis kasumite teenimine keeruline olnud, mistõttu on nende juhid teinud riskantseid tehinguid. Turu tõustes on nad teeninud ja turu langedes kaotanud raha. Turgude ebastabiilsust on paljuski põhjustanud pingelised suhted Venemaa ja Lääne vahel.

Riskifondide kasumid kasvasid keskmiselt 1,23%; võrdluseks 2012. ja 2013. aasta samas ajavahemikus kasvasid fondide kasumid vastavalt 6% ja 3,7%.

Selle aasta esimese kvartali kasumit juhtis veebruar, mil kasumid kasvasid 1,75%, tasakaalustades sellega jaanuari ja märtsi pettumust valmistavaid tulemusi.

Mitmed suured riskifondi ettevõtted nagu Blue Ridge Capital, Viking Global Investors ja Lone Pine Capital seisid mätsis silmitsi terava langusega, kuna tehnoloogia aktsiad tegid suure languse.

Sündmustest juhitud strateegiad näitasid muljetavaldavaid tulemusi, olles tugevalt mõjutatud globaalsete poliitiliste pingete ja makrosündmustest.

Prequini riskifondide juht Amy Bensted sõnas, et hoolimata ebastabiilsest aasta algusest, on investorid riskifondide edasise käekäigu osas positiivsed.

„Sektor on teise kvartali suhtes äraootaval seisukohal ning seda mitte ainult tulemuste osas, vaid oodatakse ka investorite reageeringut muutuvate turutingimuste suhtes ehk kuidas suhtutakse uue kapitali voolamisesse varaklassi ning milliseid fonde need rahavood eelistavad,” sõnas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. April 2014, 20:42
Otsi:

Ava täpsem otsing