Eesti firma võitis esmakordselt Euroopa Kaitseagentuuri hanke

24. aprill 2014, 12:54

Eesti ettevõte BHC Laboratory OÜ võitis Euroopa Kaitseagentuuri poolt väljakuulutatud hanke strateegilise taseme küberkaitseõppuse läbiviimiseks.

Küberjulgeoleku ja infoturbe lahendustele spetsialiseerunud BHC Laboratory OÜ on esimene Eesti ettevõte, kes on võitnud Euroopa Kaitseagentuuri (European Defence Agency, EDA) hanke.

Ettevõtte taga on võrdsete osalustega viis Eesti meest: endine kaitseministeeriumi kantsler Lauri Alman ja Argo Almann (ettevõtte Sirius Consulting OÜ kaudu),  Swedbanki taustaga Andrus Kivisaar (STONEISLAND OÜ) ja Dmitri Stoljarov (CSIS HOLDING OÜ) ning Pavel Balašov (ESV HOLDING OÜ).

BHC Laboratory OÜ poolt korraldatav küberkaitseõppus toimub maikuus Portugali kõrgemas sõjakoolis. Tegemist saab olema pilootõppusega, mille abil Euroopa Kaitseagentuur soovib hinnata ja kujundada strateegilisi otsuseid võimaliku laiaulatusliku küberkonflikti olukorras.

Vastavalt Euroopa Kaitseagentuuriga sõlmitud lepingule valmistab BHC laboratory OÜ ette nii õppuse stsenaariumi ja selle kulgemise kui ka viib vahetult õppuse läbi. Samuti valmistab Eesti firma ette õppusele eelneva teoreetilise kursuse.

Kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute asekantsler Ingvar Pärnamäe avaldas heameelt, et Eestis väljatöötatud ja praktikas testitud unikaalset lahendust küberõppuste läbiviimiseks on nüüd võimalik rakendada üle-Euroopaliselt. „See näitab, et Euroopas on küberkaitse esirinnas mitte ainult Eesti riigiasutused, vaid ka meie erasektoris on arvestatavaid tooteid ja lahendusi, mida mujal Euroopas müüa,“ ütles Pärnamäe.

2013. aastal kinnitatud Eesti kaitsetööstuspoliitika kohaselt toetab Kaitseministeerium rahvusvaheliselt konkurentsivõimelise, ekspordile orienteeritud ja lisaväärtust loova kaitsetööstuse tekkimist ja püsimist Eestis, mis oleks usaldusväärseks partneriks riigile rahu-, kriisi- ja sõjaajal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. April 2014, 12:54
Otsi:

Ava täpsem otsing