Puhkepäev. Priit Pajusaar tähistab juubelit

25. aprill 2014, 00:00

Oma viiekümnenda eluaasta täitumist tähistava helilooja Priit Pajusaare suur autorilaulude kontsert sisaldab meeleolukaid muusikapalu, mida Pajusaar on viimase 18 aasta jooksul kirjutanud.

Tuntuim esitusele tulevaist lauludest on kahtlemata “Kaelakee hääl”, mille nime juubelikontsert kannab. “Kaelakee hääl” sai kontserdi nimeks kahel põhjusel. Esiteks on see laul publikule hästi tuttav ja teiseks on see laul minu enda jaoks olnud väga oluline,” rääkis Pajusaar.

Repertuaaris parimad palad. 18 aastat tagasi kirjutatud laulu laulsid kuulsaks Ivo Linna ja Maarja-Liis Ilus ning see pälvis 1996. aasta Eurovisioonil viienda koha. “Sealt minu avalik heliloojakarjäär algas. See laul tõi mind ühe pauguga avalikkuse ette,” nentis Pajusaar, kes oli enne “Kaelakee häält” küll laule kirjutanud varemgi, kuid märksa tagasihoidlikuma tuntusega.

Nüüdseks on Pajusaarel autorilaule kogunenud sel määral, et neist saaks lisaks juubelikontserdile teha veel teise ja kolmandagi. Valiku tegemine, mida juubelikontserdi kavasse valida, oli seega omajagu raske. “Olen isegi imestanud, kui palju ma olen tegelikult muusikat selle viimase kahekümne aasta jooksul kirjutanud, mil ma seda teadlikult olen teinud,” nentis Pajusaar.

Kindlasti soovis helilooja oma juubelikavasse lülitada Rahvusooper Estonia Poistekoori, kuna ta on neile kirjutanud kantaadi, mis on praegugi nende aktiivses repertuaaris. Samuti astuvad juubilari soovil kontserdil üles noorteorkester Reaalmažoor ning Laste­ekraani muusikastuudio koorid. Mis puutub solistidesse, siis neid esineb juubelikontserdil aukartust äratav hulk.

Uued ja üllatuslikud seaded. Enamik paladest tuleb esitusele samade artistide ettekandel, kes ühe või teise laulu kunagi kuulsaks on laulnud. Mõndagi on aga ka ümber mängitud.

Maarja-Liis Ilus ja Ivo Linna on kohal, et esitada “Kaelakee häält” – see on aga saanud hoopis uue orkestriseade ja koorilaulusaate. Uus seade on ka Evelin Samueli lauldaval palal “Unistus igavesest päevast”, mida Pajusaar nimetas üheks ilusaimaks lauluks üldse, mille ta kunagi loonud on.

Lisaks nimetatud solistidele astuvad kontserdil üles Hanna-Liina Võsa, Sepo Seeman, Veiko Täär, Liisa Piret Pajusaar jt.

Tegusa helilooja jaoks on 50 aasta juubel tema enda sõnutsi sobiv põhjus, et oma muusika­loomes vahekokkuvõte teha. “Sise­tunne ütles, et praegu on selleks sobiv aeg – mitu korda ma ikka viiekümneseks saan,” lausus Pajusaar naerulsui.

 

Kontsert

  • “Kaelakee hääl 18 – Priit Pajusaar 50”

1. mali kl 19 Tallinnas Nokia Kontserdimajas
Piletid: 14–20 eurot
http://tallinnconcerthall.com

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. April 2014, 16:02
Otsi:

Ava täpsem otsing