Horizoni investeeringud toovad Anija vallale kasu

28. aprill 2014, 00:00

Tolaram Groupile kuuluv Kehras asuv jõupaberitootja Horizon Tselluloosi ja Paberi AS kavatseb ettevõttesse investeerida 200 miljonit eurot. Anija vallavanema Arvi Karotami sõnul toovad uuendused kasu ka vallale.

Anija vallavanema Arvi Karotami sõnul on Horizon Tselluloos ja Paberi ASi suurinvesteering tervitatav. Vallavalitsuse liikmed kohtusid ettevõtte juhtkonnaga mõni nädal tagasi ja arutati vastastikuseid koostöö võimalusi. “Saime sel kohtumisel kinnituse, et tehase omanikud on valmis tegema uusi investeeringuid tehnoloogia uuendamisesse ja soojatootmisse,” rääkis Karotam.

Kuna praegu on koostamisel ka valla soojatootmise arengukava, siis loovad Karotami sõnul investeeringud uue koostootmisjaaama ehitamisse võimaluse tulevikus kasutada tehases toodetavat soojusenergiat Kehra elamumajanduse tarbeks.

Karotami sõnul on hea meel, et investeeringute abil tekivad ka uued töökohad. “Tehas on vallavalitsusele väga oluline koostööpartner ja seetõttu on vallaelanike elukeskkonna parandamine ja uute töökohtade loomine meie prioriteet,” märkis ta. Karotam lisas, et kuna tehase omanikud on üles näidanud huvi investeerimise vastu, alustas vald ka ettevalmistusi uue tööstuspargi arendamiseks tehase lähedusse. “Siin loodame maa-ameti kaasabile, kellelt taotleme vastavate maatükkide andmist valla omandisse,” ütles Karotam.

 

Tasub teada

  • Tootmismaht suureneb

Horizon Tselluloosi ja Paberi ASi nõukogu liikme Urmas Reimandi sõnul kavatseb ettevõte järgmise seitsme aasta jooksul investeerida 200 miljonit eurot.
Ehitatakse uus koostootmisjaam ja vanapaberi töötlusliin ning soetatakse uus paberimasin.
Tootmismaht peaks investeeringutega suurenema praeguselt 70 000 tonnilt enam kui 200 000 tonnile ehk ligi kolm korda. 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. April 2014, 18:43
Otsi:

Ava täpsem otsing