Reede 24. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ka Võru plaanib ühistupanka

Harry Tuul 28. aprill 2014, 12:29

Sarnaselt Tallinna linnavalitsusele mõtleb ühistupanga loomisele ka Võru linnavalitsus, vahendas portaal Lõunaeestlane.ee. Panga loomise idee arutamiseks korraldab Võru linnavalitsus teisipäeval infoseminari.

„Kuna kogu Lõuna-Eesti, sealhulgas Võru üheks probleemiks on väikeste firmade alakapitaliseeritus, oleks regiooni arengut ja tulevikku silmas pidades mõistlik sellele probleemile lahendus leida,“ rääkis linnavalitsuse avalike suhete spetsialist Ulis Guth.

„Kui me ei soovi, et Lõuna-Eesti inimestest tühjaks valguks, peaksid Võru-, Valga- ja Põlvamaa rohkem koostööd tegema – see võib osutuda võtmeküsimuseks. Panga loomine võiks olla üks esimesi kolme maakonda reaalselt ühendavaid projekte,“ lisas Guth.

Millal ühistupank luuakse ning kui suure osaluse Võru linn selles võiks saada ja kes võiksid olla kaasinvestorid, ei ole teada. Nagu ka see, kui suuri kulutusi ühistupanga loomine Võrule peaks tooma. Guth lisas, et nendele küsimustele on veel vara vastata.

Krediidiasutuse seaduse kohaselt peab ühistupangal olema vähemalt 50 asutajat ning panga osakapital vähemalt viis miljonit eurot.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. April 2014, 12:29
Otsi:

Ava täpsem otsing