Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Prokuratuur: asi algas Grossist

Eliisa Matsalu 30. aprill 2014, 15:40

Hindade kokkuleppimises süüdistatud jaekettide juhtum kasvas välja OG Elektra ja Liviko kartellikahtlusest 2012. aasta suvel, ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja Kadri Tammai.

Riigiprokuratuuri pressiesindaja Kadri Tammai sõnul sai eile prokuratuurilt kartellikokkuleppe süüdistuse saanud jaekettide juhtum alguse 2012. aasta suvel, mil alustati kriminaalmenetlust OG Elektra ja Liviko vahelise hinnakokkuleppe kohta.

Tammai sõnul on OG Elektra ja Liviko kartellikahtluse menetlus edasi läinud ja jõudnud kahtlustustest süüdistuse faasi. Menetluse käigus ei leidnud aga kahtlus OG Elektra osas kinnitust ja süüdistuse said peale Liviko veel hoopiski Selver, Rimi Eesti Food, Maxima Eesti, Prisma Peremarket ja Helter-R .Samuti said süüdistuse 11 ettevõtetega seotud füüsilist isikut.

Prokuratuur süüdistab kõnealuseid ettevõtteid ja isikuid 2009. aastal teatud viinade jaehindade tõstmise kokkuleppimises. Süüdistusele järgneb kohtumenetlus.

OG Elektra omanik Oleg Grossi sõnul on prokuratuuri süüdistus väljaimetud ja mõttetu. „See näitab, et Eesti riigil on ikka jõle palju raha, et tegeleda sellise jamaga, millel pole mingit sisu,“ märkis ta. Gross lisas, et süüdistust vaadates jääb talle tunne, et Eesti prokuratuuril ja õigussüsteemil on igav. „Neil pole midagi teha. Samas on sissemurdmised, röövimised, narkomaania – nendega ei tegeleta, pole ei ressursse ega aega. See on piinlik lugu,“ ütles ta.

Gross lisas, et seisab kõikide ettevõtete eest, kes süüdistuste tule alla jäid. Tema sõnul on tänasel Eesti kaubandusturul jaekettide vahel niivõrd tihe rebimine, et ühestki kartellikokkuleppest pole võimalik rääkidagi. „Olgu see siis tootjate või kaubanduskettide vaheline kokkulepe, see on täielikult välistatud,“ ütles ta.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. May 2014, 11:36
Otsi:

Ava täpsem otsing