Puhkepäev. Tantsukunsti kõrge tase.

02. mai 2014, 00:00

Tänavuse Jõhvi balletifestivali peaesinejaks on korraldajad valinud Tarass Ševtšenko nimelise Ukraina rahvusliku ooperi- ja balletiteatri.

Jõhvi balletifestival on kõrge kunstilise tasemega professionaalset tantsukunsti vahendav festival, kus varasematel aastatel on esinenud Euroopa ja Venemaa tipptrupid. Nii festival ka jätkab.

Balletifestivali korraldaja Jõhvi kontserdimaja direktori kt Arno Jevgrafovi sõnul on Ukraina trupp õige valik pärast eelmise aasta Peterburi Mihhailovski teatri balletitrupi kõrget taset. Kiievi balletitrupp on külaliseks ka tänavustel Saaremaa Ooperipäevadel.

Tunnustatud truppide tutvustus. Huvitavaid etendusi toimub balletifestivali raames mitmeid. Oma isiklikku heameelt väljendab Jevgrafov kõige rohkem ukraina helilooja Mihhailo Skorulski balletti “Metsalaul” üle, mida Kiievi balletitrupp ette kannab. See on ukraina rahvuslik ballett, mida pole varem Eestis etendatud.

Publik on siiani kõige suuremat huvi tundnud Balletiõhtu vastu, kus kavas teos “Carmen-süit”. Sellele etendusele on saadaval veel vaid viimased piletid. Samuti pakub suurt huvi Aleksander Glazunovi “Raimonda”, mida Jõhvis näeb Ukraina rahvusliku ooperi- ja balletiteatri esituses. Võrdluseks: samanimeline ballett etendub kohalikus versioonis sel kevadel ka Vanemuise teatris.

Jõhvi balletifestival on kogu regiooni jaoks eriline ja ühtlasi suurim balletifestival. “Pakume ju selliseid asju, mida Eestis pole varem nähtud. Väga tähtis on erinevate maailma balletitruppide esitlemine kohalikele inimestele,” rääkis ettevõtmise eestvedaja.

Eestis toovad balletietendusi lavale teater Vanemuine ja Eesti Rahvusballett, kuid festivalidest on Jõhvi balletifestival ainus omataoline. Festivali omapäraks on välisesinejate kaasamine, samal ajal kui Vanemuine ja rahvusballett tegelevad eelkõige eesti balleti lavale toomisega.

“Festival on kindlasti väga eriline võimalus Eesti inimestel nautida erinevaid maailmatasemel balletitruppe, mida muidu ei näeks. Samas anname võimaluse ka eesti balletilastel tulla kokku ja vaadata maailma balleti esinumbrite esinemist. Samuti ise laval esineda ja näidata oma oskusi,” tutvustas Jevgrafov.

Kakssada last laval. Nimelt on Jõhvi balletifestivali esinemiskavasse juba aastaid kaasatud Eesti balletikoolide õpilased, et nad saaksid inspiratsiooni ja innustust välismaiste professionaalide esinemisi vaadates ning ka ise suurel laval esinedes.

Tänavu teeb programmis kaasa 12 eesti laste balletirühma, kuhu kokku kuulub umbes kakssada last. Tänavuse lastegala kunstiline juht on Dmitri Hartšenko.

 

Tants

  • Jõhvi balletifestival 2014

8.–11.05 Jõhvis
Piletid: 3–35 eurot
www.concert.ee

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. May 2014, 14:54
Otsi:

Ava täpsem otsing