USA valitsuse 30aastaseid pabereid otsi või tikutulega

Romet Kreek 05. mai 2014, 10:26

Kuigi turg on USA valitsuse võlakirjadest üleujutatud, tuleb pika kestvusega võlakirju tikutulega taga otsida, kirjutab Bloomberg.

Kui jätta kõrvale USA keskpanga käes olevad võlakirjad, on pika lunastamistähtajaga (10 aastat ja rohkem) USA valitsuse võlakirju 12,1 triljonilisest turu mahust kõigest 5%.

Pikaajalistele võlakirjadele on tekkimas kolm korda suurem nõudlus, peamiselt uute reeglite pärast, mis kehtestati pensionifondide probleemide lahendamiseks. See aga tähendab ühtlasi 300 miljardi dollarilist lisanõudlust järgneval kahel aastal. Nii suur ostumaht moodustaks umbes poole praegu vabades kätes olevast 642 miljardi dollarilisest pikaajaliste võlakirjade mahust.

Vähem võlakirju, väike inflatsioon ja kasinam hulk välismaiseid oste seletavad, miks on USA pikaajalised võlakirjad tänavu tõusnud isegi siis, kui USA keskpank on võlakirjaostmist vähendanud. Nõudlus on ajanud 30aastase võlakirja tootlust poole protsendipunkti võrra alla, 3,37 protsendile, mis on suurim tootluse kahanemine alates 2000. aastast.

Tänavu on USA 30aastaste võlakirjade tootlus olnud 12,3%. See on parim tootlus alates 1988. aastast, kui Bank of America hakkas andmeid koguma.

Tänavune võlakirjade tõus on ere kontrast eelmisele aastale, mil 30aastased võlakirjad tõid 12,5% kahjumi ajal, mil USA aktsiad tõusid 30%.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. May 2014, 10:26
Otsi:

Ava täpsem otsing