Kihlveopetturitele määrati jalgpallis tegutsemise keeld

07. mai 2014, 08:59

Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) distsiplinaarkomisjon määras kolmele kihlveopettustega seotud isikule jalgpallis tegutsemise keelu.

Aleksei Jahhimovitšile ja Maksim Paponovile määrati esialgu kuni selle aasta lõpuni kehiv keeld, mis vaadatakse üle uurimise lõppemisel või hiljemalt 31. detsembril . Yaroslav Dmitrievile määrati eluaegne keeld. Otsus hõlmab nii mängimist, juhendamist kui ka ametiisikuna tegutsemist, teatas EJL.

„Oleme alustanud laiapõhjalist uurimist, kus kohtus oleva kriminaalasja põhjal saadud oluline info on liidetud jalgpalliliidu varem kogutud ja praegu kogutava materjaliga. Praegu on luubi all rohkem kui 10 isikut. Tervikpildi kokkusaamiseks ja kõigi isikute kindlakstegemiseks läheb veel aega – algse kava kohaselt plaanisime selleni jõuda juuni teises pooles,“ lausus EJLi president Aivar Pohlak.

„Kolme mängija suhtes otsuse tegemine tähistab protsessi esimest etappi. Paponovi ja Jahhimovitši karistus vaadatakse täiendavalt üle, sest nendega seotud asjaolude suhtes jätkub distsiplinaaruurimine ning peame kogutud materjali põhjalikult läbi töötama,“ selgitas Pohlak ja lisas, et alaliidul on igasuguse ausa mängu ja sportlike põhimõtete rikkumise osas nulltolerants.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. May 2014, 08:59
Otsi:

Ava täpsem otsing