Draghi: Keskpank valmis sekkuma

Sirje Rank 08. mai 2014, 16:37

Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi ütles keskpanga intressiotsusele järgnenud pressikonverentsil, et keskpank on valmis sekkuma nõukogu järgmisel istungil, mis toimub juunis.

Me oleme ühel meelel, et me ei saa lihtsalt kõrvaltvaatajaks jääda, kui inflatsioon jääb liiga madalalale tasemele liiga pikaks ajaks, ütles Draghi. Enne tahab panga nõukogu aga ära oodata juunikuise värske majandusprognoosi.

"Liiga pikk" on Draghi selgituse järgi periood, kus hakkavad kasvama riskid, et inflatsiooniootused keskpikas perspektiivis ankrust lahti pääsevad.

"Nõukogu tunneb, et järgmisel nõupidamisel on sekkumine võimalik," ütles Draghi. Sellega, mida prognoosid praegu inflatsiooni osas näitavad, ei saa rahul olla.

Eurostati esialgsel hinnangul oli inflatsioon euroalal aprillis keskmiselt 0,7% pärast märtsi numbrit 0,5% tasemel. See jääb kaugele maha keskpanga sihiks seatud optimaalsest tasemest 2% lähistel.

Draghi möönis, et euro tugevus teeb keskpanga nõukogule muret. Eriti on selle üle põhjust muretseda madala inflatsiooni keskkonnas, kuid eraldi poliitika eesmärk euro vahetuskurss keskpanga jaoks ei ole.

Täna jättis Euroopa Keskpank enim jälgitud baasintressi määra 0,25% tasemel muutmata ega avalikustanud ka muid meetmeid Euroopa majanduskasvu ergutamiseks.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. May 2014, 14:12
Otsi:

Ava täpsem otsing