Ekspress Grupp ja Eesti Meedia jagasid vara

12. mai 2014, 00:00

Ettevõtja Janek Veeber siseneb meediaärisse ning omandab poole Õhtulehest ja Ajakirjade Kirjastusest. Reedel sõlmisid Ekspress Grupp ja Eesti Meedia arbitraaživaidluses vahekompromissi, mille järgi maksab Ekspress Grupp Eesti Meediale 2,7 miljonit eurot ning saab enda omandisse ASi Ajakirjade Kirjastus ja ASi SL Õhtuleht aktsiad. Omandatud aktsiad võõrandab Ekspress Grupp omakorda Janek Veeberi ettevõttele OÜ Suits Meedia vastavalt varem sõlmitud müügilepingule.

Ekspress Grupp ja Eesti Meedia jätkavad arbitraaživaidlust vastastikuste nõuete lõpliku täitmise üle, sealhulgas SL Õhtulehe ja Ajakirjade Kirjastuse võõrandamise lõpliku hinna.

Ekspress Grupp teatas börsile, et ei anna kuni arbitraaživaidluse lõpuni nimetatud teemal täiendavaid kommentaare.

Jaanuari alguses pöördus Eesti Meedia arbitraažikohtu poole nõudega mõista Ekspress Grupilt välja 8,6 miljonit ­eurot. Nõude aluseks oli asjaolu, et  ­Ekspress Grupp on rikkunud poolte­vahelist lepingut ega ole tähtajaks tasunud Express Posti, Ajakirjade Kirjastuse ja SL Õhtulehe aktsiate omandamise eest.

14. märtsil edastas Ekspress Grupp arbitraažikohtule oma vastuhagi, mille kohaselt on Eesti Meedia rikkunud aktsionäride lepinguid ning teinud võimatuks Ekspress Grupil realiseerida ühisettevõtjate väljaostuõigust. Ekspress Grupp nõuab Eesti Meedialt välja leppetrahvi ja viivised summas 3,55 miljonit eurot.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. May 2014, 19:54
Otsi:

Ava täpsem otsing