Kanada pensionifond ostab 15% Cityconist

Indrek Kald 13. mai 2014, 15:35

Tallinnas kolme kaubanduskeskust omav Citycon müüs 15% aktsiatest 200 miljoni euro eest Kanada pensionifondile.

Citycon Oyj juht Marcel Kokkeel väljendas heameelt saada strateegiliste aktsionäride hulka üle maailma tunnustatud kinnisvarainvestor. "See tugevdab veelgi meie profiili ostukeskuste valdkonna juhtide seas ning parandab meie finantspositsiooni. Hindame kõrgelt seda pühendumust, mida meie suuraktsionärid Gazit-Globe ja Ilmarinen on tehingu suhtes ilmutanud," lisas ta pressiteates.

Citycon korraldab ligikaudu 200 miljoni euro suuruse suunatud aktsiaemissiooni Canada Pension Plan Investment Boardi (CPPIB) täisomanduses oleva tütarettevõtja CPP Investment Board European Holdins S.?r.l (CPPIBEH) jaoks. Tehing sooritatakse tingimusel, et selle kiidab juunis heaks Cityconi aktsionäride erakorraline koosolek.

Emissiooni järel pakub Citycon oma aktsionäridele umbes 200 miljoni euro suurust märkimisõiguste emissiooni. Kokku hangib Põhjamaade ja Balti riikide suuremaid ostukeskuste omanikke ja arendajaid Citycon Oyj 400 miljoni euro eest uut kapitali.

Mõlema aktsiaemissiooni märkimishind on sama: 2,65 eurot aktsia kohta, ligikaudu 2,2% vähem kui Cityconi aktsia sulgemishind 12. mail ja umbes 1,7% rohkem kui dividendidega korrigeeritud, mahuga kaalutud keskmine kauplemishind Helsingi börsil viimase kolme kuu jooksul.

Gazit-Globe ja CPPIBEH koos Ilmarinen Mutual Pension Insurance Companyga on leppinud kokku, et märgivad õiguste emissionist teatud tingimustel oma osalusele vastava koguse. Lisaks tagavad Gazit-Globe ja CPPIBEH teatud tingimustel märkimisõiguste emissiooni täies ulatuses.

Suunatud aktsiaemissioonist ja märkimisõiguste emissioonist saadavat tulu kasutab Citicyon ettevõtte võlakoorma vähendamiseks ligi 300 miljoni euroses mahus. Seeläbi väheneb ettevõtte bilansi finantsvõimenduse osakaal ning kontsern saab suurema vabaduse kapitali ümbersuunamiseks laienemisprojektideks.

Laienemine on sihitud Põhja- ja Baltimaade tiheasustusega piirkondades olevatesse arendus- ja ümberarendusprojektidesse, mis põhinevad supermarketist ankurrentnikuga kaubanduskeskuse kontseptsioonile.

See on teine tehing CPPIB ja Cityconi vahel, mis ühendasid esmakordselt jõud 2012. aasta detsembris, et omandada Kista Galleria, üks Stockholmi piirkonna suuremaid ja edukamaid ostukeskusi. Tolle tehinguga seotud kinnisvara hind oli umbes 530 miljonit eurot.

CPPIB kinnisvarainvesteeringute vanem asepresident Graeme Eadie ütles, et investeering võimaldab meil laiendada oma jaeplatvormi Põhjamaades, mis on jaeturuna jätkuvalt atraktiivne.

"Citycon on üks suurimaid jaepindade omanikke/operaatoreid Põhjamaades, keda me Kista Galleria ühise omandamise kaudu hästi tunneme. Oleme valmis oma koostööd Cityconi ja tema suuromaniku Gazit-Globe’iga laiendama sedamööda, kuidas nemad oma äri kasvatavad," lisas ta.

Gazit-Globe'i juhi Chaim Katzmani sõnul on tehing CPPIB – ühe maailma suurima investeerimisfondi, millel on kogu maailmas enam kui 20 miljardi USA dollari väärtuses kinnisvara – usaldusavaldus Cityconi suhtes.

"Investeering näitab, et CPPIB tunnustab Cityconi juhtkonna võimet saavutada Põhjamaade ja Balti riikide ostukeskuste pikaajalist strateegilist kasvu," lisas ta.

Citycon Oyj on suuremaid toidukauplustele orienteeritud linnaliste ostukeskuste omanikke ja haldajaid Põhjamaades ja Balti riikides, mille halata on umbes 3,3 miljardi euro väärtuses vara ning mille turukapitalisatsioon on suurem kui miljard eurot.

Tallinnas kuuluvad neile Kristiine keskus, Rocca al Mare keskus ja Magistrali keskus.

Canada Pension Plan Investment Board on investeeringute haldamise organisatsioon, mis investeerib neid vahendeid, mida Canada Pension Plan (CPP) parajasti ei vaja 18 miljonile Kanada osamakse tegijale ja soodustatud isikule väljamaksete tegemiseks. CPP varade hajutatud portfelli moodustamiseks investeerib CPPIB noteeritud ja noteerimata aktsiatesse, kinnisvarasse, taristusse ja püsituluinstrumentidesse.

Mullu 31. detsembri seisuga oli CPP fondides kokku 201,5 miljardit Kanada dollarit, millest 21,9 miljardit on paigutatud kinnisvarainvesteeringutesse.

Gazit-Globe on üks maailma suuremaid suurlinnade peamiselt supermarketi-kesksete ostukeskuste omanikke, arendajaid ja käitajaid. Grupile kuulub ja see opereerib 577 objekti enam kui 20 riigis. Nende bruto-rendipind on ligikaudu 6,6 miljonit ruutmeetrit ja koguväärtus üle 22 miljardi dollarit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. May 2014, 15:35
Otsi:

Ava täpsem otsing