Lõpumood 2014: klassikalised lõiked ja särtsakad toonid

14. mai 2014, 00:00

Pidulike komplektide sobitamisel tasub lähtuda pigem ajatust klassikast kui kõrgmoest – siis on eksimise oht väikseim.

Et jälle on kevad, on see paljudele noortele ühteaegu ilus ja pidu­lik, kuid veidi ka kurb hetk – paljudele tähendab see hüvasti­jättu oma armsa koolimajaga. See aeg on tähtis ja kiire nii lõpetajaile endile kui ka nende vanematele. Lõpuaktustega kaasneb ka ajatu küsimus – mida panna selga?

Hea oleks teada, et naise muudab alati kauniks naiselikkus ning enesekindlus, mehest teevad meheliku laitmatud maneerid ja hästiistuv ülikond.

Kõik, mille mees välja kannab, on omal kohal. Kui on väga julge värvide ja detailide valik, n-ö moodsalt liiga lühikesed püksid, kitsad pintsakud ja lipsud, siis ka see on omal kohal, kui see stiilselt ja enesekindlalt välja kanda. Iga mees peab katsetama ja leidma riietuse, mis toob tema parimad omadused esile ja milles ta end kõige paremini tunneb – see teeb mehe silmapaistvaks, usutavaks ja stiilseks.

Tallinna Kaubamaja moenõustajad nimetavad ära soovitused nii etiketi kui ka tänavuse suvehooaja moe puhul.

 

Tasub teada

  • Stiilisoovitused

Neiud

Viisakus nõuab, et tüdrukute õlad oleksid kaetud. Seda iseäranis pidulikel juhtudel.
Seelik või kleit ei tohiks olla mini. Naistemood soosib praegu lõigete osas vaoshoitust –  katvad ja avatud siluetid, seeliku või kleidi äär katab minina põlvi või voogab maksina põlvedeni. Jakid, topid ja kleidid võivad olla talje suhtes ükskõiksed.
Tüdrukutel tuleks pidulikul hetkel kanda sukki. Ka siis, kui ilm juhtub olema palav.
Et õlad oleksid kaetud, on soovitatav valida näiteks lühikese varrukaga, 3/4 varrukaga või pika varrukaga kleit.
Ilma varrukata kleidi peale sobib kindlasti jakk, boolero või sall.
Kaunid ja sihvakad jalad saab ikka klassikalise kontskingaga. Kuid tuleks meeles pidada, oma võimeid ei tasu kontsa kõrgust valides üle hinnata. King peab eelkõige mugav olema, millega oleks võimalik terve päev ringi käia ning õhtul ehk koguni ka tantsida.
Korraliku riietuse juurde kuuluvad kindlasti aksessuaarid. Sõrmused, keed, kotid, prossid ning juukseehted on siin omal kohal. Aksessuaaridega peab aga olema ettevaatlik, et mitte liiale minna. Pigem üks ja väljapaistev. Kui kleit on väga särav ja silmapaistev, peaksid ehted ja soeng olema tagasihoidlikud. Oluline on saavutada siin hea tasakaal.
Meik võiks olla pigem tagasihoidlik, päevane meik.
Leia trendide seast enda kehatüübile sobiv lõige

Hooaja värvid:
Puhtad toonid: lilla, fuksia, punane, kollane, laimiroheline, muru­roheline, oranž, särtsuv sinine, türkiissinine.
Pastelsed toonid: unenäo-sinine, mündikreem, maasikavaht, värsked lillad toonid.

Noormehed

Pintsak on õige pikkusega, kui kandja ulatub sõrmedega selle servast kinni võtma. Pintsaku puhul tasuks jälgida selle ülaselja laiust – kui külgedele (käeaugu juurde) tekib väike volt, on pintsaku laius paras. Pintsaku kandmisel jäetakse alumine nööp alati lahti. Pintsaku kõik nööbid võivad lahti olla, kui on vestiga ülikond (seda ka pidulikel üritustel).
Särgivarrukas peab olema 2–3 cm pikem kui pintsakuvarrukas.
Pükste pikkus peab ulatuma kingakontsani (ka kõndimisel). Sokisäär ei tohiks välkuda. Eriti kitsa sääreosaga pükste pikkus ei ulatu kingakontsani, vaid katab pahkluu.
Lips peaks katma püksirihma pandla.
Kingad Heledate ülikondade juurde valitakse heledad või pruunid, tumedate juurde mustad kingad.
Sokid valitakse ülikonnaga ühte värvi või toon tumedamad.
Püksirihm valitakse kingadega sama värvi.
Kolm stiilset nippi
Vali ülikonna alla värvilised kingad ja erksad sokid.
Keera pükste sääred lohaka viisakusega lühemaks.
Vali põnevate detailidega päevasärk ja saad lipsu lisamata jätta. Särav särk on  aktsendiks kogu komplektile, pealtnäha ajatu, samal ajal moodi järgiv.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. May 2014, 12:58
Otsi:

Ava täpsem otsing