Taani hävitajad tegid tuvastuslennu

Indrek Kald 13. mai 2014, 13:02

Taani hävitajad F-16 sooritasid eile esimese Ämari lennubaasist startinud tuvastuslennu.

Balti regionaalne õhuseirekeskus sai teate tundmatute õhusõidukite lähenemisest NATO õhuruumile eile ennelõunal. Ämaris paiknev Taani lennuüksus reageeris kiiresti ning kaks hävitajat F-16 startisid kell 11.55 tuvastama piirile lähenejaid.

Seni on NATO liitlased sooritanud Ämarist vaid õppe-eesmärgilisi tuvastuslende.

Õhuväe ülem kolonel Jaak Tarien kinnitas, et tuvastuslennuga näitas nii Eesti õhuvägi, lennubaas kui õhuseiredivisjon oma professionaalset võimekust õhuoperatsioone läbi viia.

"Taani hävitajate üksuse kiire reageerimine  demonstreeris aga taas, et NATO-l on kindel tahe kaitsta oma liikmesmaade õhuruumi puutumatust," ütles Tarien pressiteates.

Kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terrase sõnul on Ämari lennubaasi rajamise suur töö lõpuks vilja kandnud ja Eesti on saanud endale täisväärtusliku NATO standardeile vastava õhuväebaasi.

Taani hävituslennukid asusid Balti õhuruumi turvama 1. mail. Sellega sai Ämari Leedu Šiauliai baasi kõrval teiseks lennuväljaks, kus teenivad Balti õhuturbemissiooni lennukid. Koos hävitajatega saabus Eestisse ka 60-liikmeline tugimeeskond. Taani rotatsioon jääb Eestisse kuni augusti lõpuni, seejärel asuvad Ämarist Balti õhuruumi turvama teised liitlased.

NATO liitlased on Balti riikide õhuruumi valvanud alates 2004. aastast. Taani õhuväelased on õhuturbemissioonil osalenud neljal korral.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. May 2014, 07:54
Otsi:

Ava täpsem otsing