Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Arco Vara küsib aktsionäridelt lisaraha

15. mai 2014, 00:00

Kinnisvaraarendaja Arco Vara aktsionäre ootab oluline osaluse lahjenemine, kui ei osteta emissioonist täiendavaid aktsiad. Arco Vara emiteerib 3,5 miljonit uut aktsiat. Praegu on Arco Varal ­4 741 707 aktsiat. Aktsiate nimiväärtus on 70 senti.

Uued aktsiad lastakse välja üheeurose hinnaga, teatas ettevõte eile börsile saadetud aktsionäride üldkoosoleku kokkukutsumise teates.

Arco Vara juhi Tarmo Silla sõnul ei hakata osanikelt juurde küsitavat raha kasutama millegi päästmiseks. “Olgu selgelt öeldud, et nii-öelda päästmiseks, jooksvateks tegevuskuludeks, intresside maksmiseks või muuks niisuguseks me raha ei vaja,” ütles ta. “Kogu raha läheb tootmisse,” lisas Sild.

Raha kaasamise eesmärk on investeerida see Arco Vara arendusprojektidesse, kus oodatav omakapitali tootlus on üle 20% aastas. “Meie fookuses on elamispindade arendamine ning põhiturud on Tallinn, Riia ja Sofia,” ütles Sild.

Nõukogu toetus on olemas. Sild ütles, et üldistades oli ja on küsimus selles, kas aktsionärid või uued investorid soovivad paigutada raha elamispindade arendusse ja kas nad soovivad seda teha Arco Varas. “Võin öelda, et nõukogu tasandil on kapitali suurendamisele piisav toetus olemas. Usun, et suurendamine leiab piisava toetuse ka üldkoosolekul,” kinnitas ta.

Ta lisas et ettevõte on kapitali suurendamise kallal mitu kuud palju tööd teinud ja eile avaldatud info on selle töö tulemus.

Helenius: see on väike raha. Tallinnas kinnisvaraäri ajava Trigon Capitali juhi Joakim Heleniuse hinnangul on Arco Vara emissioon väiksevõitu. “Ma pole nende ettevõttega täpselt kursis, aga esmapilgul tundub see väike hulk raha,” ütles Helenius.

Ta lisas, et Tallinna kinnisvaraturg on palju­lubav – seda kinnitab eeskätt suur nõudlus.

Siinsed ettevõtted peavad Heleniuse sõnul vältima Venemaad ja olema ettevaatlikumad, sest seni on ohtu alahinnatud. “Ohud Eestile on väga suured,” märkis ta.

11. märtsil teatas Arco Vara börsile, et on alustanud ettevalmistusi võimalikuks aktsiakapitali tõstmiseks või muu väärtpaberiinstrumendi potentsiaalse teisese pakkumise või emissiooni korraldamiseks.

Kapitali kaasamise eesmärk on ­aidata ettevõttel kasvada ja laiendada elamispindade arendustegevust Eesti ja Läti kasvava elanikkonnaga linnades, peamiselt Tallinnas ja Riias. Hinnanguliselt vähemalt 80% rahast on kavas paigutada Eesti ja Läti turule ning kuni 20% Bulgaariasse või mõnele uuele turule.

Ettevõttes on lisaks juba käesolevatele projektidele ootel mitu uut arendusprojekti. Arendusootel projektid on läbirääkimiste faasis. Uutesse projektidesse paigutatava omakapitali tootluse eesmärk on vähemalt 20% aastas.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. May 2014, 20:10
Otsi:

Ava täpsem otsing