Prantsusmaa sai firmade ülevõtmist piirava seaduse

Sirje Rank 15. mai 2014, 14:17

Prantsusmaa valitsus sai õiguse blokeerida välismaiseid ülevõtutehinguid, kui tegemist on riigi jaoks n-ö strateegilise tähtsusega tööstusharudega.

Eile Prantsusmaa majandus- ja tööstusministri Arnaud Montebourg allkirjastatud dekreet laiendab 2005. a vastu võetud seadust ja sätestab, et välisinvesteeringud riigi julgeoleku seisukohalt kriitilise tähtsusega valdkondadesse nagu energeetika, seadmed ja transport, vajavad eelnevalt valitsuse heakskiitu.

Seaduse täienduse tingis USA General Electricu ja võimalik, et Saksamaa Siemensi huvi Prantsuse tööstuse kroonijuveeli Alstomi osalise ülevõtmise vastu, vahendab agentuur Bloomberg.

2005. aasta seadus keskendus peamiselt sõjalise ja kaitsetööstusega seotud valdkondadele.

Võrreldes sarnaste reeglitega USAs, on see veel "kerge" versioon, väidab Montebourg, kes on üks Prantsuse kuninga Louis XIV tugevat riiklikku juhtimist pooldanud rahandusministri Jean-Baptiste Colbert´ suuri austajaid.

Prantsusmaa uus dekreet survestab General Electricut oma pakkumist parandama. Montebourg ei varja aga, et eelistab "Euroopa lahendust", ehk pigem mingil kujul liitu Siemensiga.

Montebourg ütles täna, et Prantsusmaa on välisinvesteeringutest huvitatud, kuid mitte sellistest investeeringutest, mis "meie kroonijuveelid ära lammutavad".

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. May 2014, 14:18
Otsi:

Ava täpsem otsing