Kolmapäev 26. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Janek Luts: kogu aeg ei pea töötama nagu üritusel Garage48

Urve Vilk 16. mai 2014, 11:26

Eestis firmaomanikel tekkimas mentaliteet, et kogu aeg peaks töötama sellise intensiivsusega nagu üritusel Garage48, rääkis Eesti Ekspressi endine peatoimetaja Janek Luts Pärnu juhtimiskonverentsil.

"Aga see pole võimelik, see on tohutu intensiivsus, aga nii ei saa tegutseda kogu aeg. Olen isegi osalenud sellel üritusel, aga peale neid 48 tundi on nädal aega töötamisest pohmell," rõhutas Luts täna jätkuval konverentsil.

"Kui juht astub ametisse, siis temast räägitakse nagu supermanist, kui ta aga lahkub, siis tuntakse talle kaasa, tal on kõrvad lontis,“ viitas Luts Ekpressist lahkumise ajake. Tema sõnul oli ta tagasi vaadates nagu huvijuht.

"Ühelt poolt töötajate huvide ja palgaootuste absorbeerimine omanike suhtes, teisalt omanike huvi, et töötajad ilma rohkem saamata teeksid paremat tööd. Lisaks veel lugejate huvid," loetles Luts.

Ta meenutas, et raske oli taluda päevas kõiki neid probleeme, mis temani jõudsid, "Mind on ainult üks ja neid viiskümmend ja iga päev käis paar inimest rääkimas, mida ta juurde tahab."

Ma kaotasin usu, lisas ta. "Ma ei uskunud enam, et ma lähen töötajate ette ja räägin neile jälle sama juttu. Aga kui ei suuda rääkida neile lugu, ei suuda neid motiveerida ega inspireerida, siis pole enam juhina midagi teha."

Garage48 on üritus, mis võimaldab iduettevõtteil erinevaid ärilisi algatusi ellu viia. Selles osalejad peavad 48 tunni jooksul oma idee müügikõlbulikuks realiseerima. Näiteks valmistama arvutiprogrammi, veebiteenuse, mobiilirakenduse vms. Garage48 üritused said alguse Eestist 2010. aasta aprillis ja on laienenud nüüdseks ka mujale maailma.

Selline üritus toimub skeemi järgi, kus mitukümmend osalejat kogunevad reede õhtul, igaühel oma idee. Ideed korjatakse kokku ja nendest valitakse välja parimad ning jagatakse projektirühmadele elluviimiseks. Nendest omakorda parimad ideed võivad saada ka näiteks rahalisi auhindu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. May 2014, 11:26
Otsi:

Ava täpsem otsing