Piimandus veab põllumajanduses eksporti

16. mai 2014, 08:22

Põllumajandussaadusi ja toidukaupu eksporditi eelmisel aastal 4,7% enam kui aasta varem ja suurim ekspordi kasvataja oli piimasektor, teatas põllumajandusministeerium.

Piima ja piimatoodete eksport kasvas võrreldes 2012. aastaga veidi üle 30%, sh kasvas hüppeliselt toorpiima väljavedu. Sektori toodangut ja toidukaupu eksporditi kokku 1,24 miljardi euro eest.

Eelmisel aastal suurenes loomakasvatuse ja vähenes taimekasvatuse osatähtsus, toodangu väärtus vähenes taimekasvatuses 14% ja kasvas loomakasvatuses 12%. Suurima osa loomakasvatustoodangu väärtusest moodustas piim (56%), taimekasvatuses teravili (39%).

Vaadeldes pikemat perioodi, aastaid 2007-2013, on põllumajanduse  kogutoodangu väärtus kasvanud veerandi võrra. 

„Eesti põllumajandustootmine on seitsme aasta jooksul läinud ülesmäge ja sektori suure töö kõrval on oma osa ka Eestis hästi rakendunud maaelu arengukava toetustel ja otsetoetustel,“ ütles põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Illar Lemetti pressiteates. „Ka eelmisel, perioodi viimasel aastal nägime põllumajandussaaduste ekspordis jätkuvalt kasvunumbreid.“  

Toiduainetööstus  on jätkuvalt üks olulisemaid majandusharusid Eesti töötlevas tööstuses. Sektori, sh joogitööstuse müügitulu kasvas möödunud aastal sise- ja välisnõudluse toel 10%.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. May 2014, 08:23
Otsi:

Ava täpsem otsing