AS Espak jäi pika ninaga

Marta Jaakson 19. mai 2014, 17:42

Harju Maakohus jättis AS-i Espak hagi Maris Johannese vastu rahuldamata ning otsustas, et Eesti Taara juhatusse kuulunud Hans-Peet Johannese 148 092 euro suurune võlanõue on aegunud.

AS Espak üritas taaskord Hans Peet Johannese võlanõuet saada, seekord tütar Maris Johanneselt otse. Kohus asus aga seisukohale, et AS Espak nõue Maris Johannese vastu on aegunud.

Cavere õigusbüroo vandeadvokaat Kerli Kase selgitas, et kohus võttis seisukoha, et aegumistähtaeg hakkas jooksma siis, kui 2009. aastal tehti erikontrolli akt AS Eesti Taara raamatupidamise kohta ja AS Espak sai teada Hans-Peet Johannese poolsetest rikkumistest.

Maris Johannese kaitsja Raidla Lejins ja Norcous vandeadvokaat Neve Uudelt lisas, et AS-i Espak väidetav nõue oli nii ehk teisiti aegunud ning seetõttu kohus AS-i Espak hagi täiendavat analüüsimist vajalikuks ei pidanud. „Meie jaoks oli otsus ootuspärane ning loodame, et vaidlused on sellega lõppenud,“ kommenteeris Uudelt.

Mai alguses kirjutas Äripäev, et Maris Johannes on taaskord kohtusse tiritud. AS Espak üritas Hans Peet Johannese võlanõuet seekord kätte saada tütar Maris Johanneselt endalt, mitte aga läbi ettevõtte, nagu seda oli varasemalt püütud teha.

Eelmisel aastal päädis Eesti Taara juhtum riigikohtus samuti Maris Johannesele soosiva lahendiga.

TASUB TEADA

AS Espaki nõue Maris Johannese vastu

  • 68 030,53 eurot – AS Espakil Eesti Taara pankrotimenetluses saamata jäänud võlg
  • 148 092,11 eurot – omastas Hans Peet Johannes sularahas

Eesti Taara juhtum
Riigikohus langetas mullu otsuse vaidluses, mis puudutas pankrotistunud väikemajatootjat Eesti Taara. Ettevõtte pankrotihalduri Ene Ahase hinnangul tekitas aastatel 1996–2006 Eesti Taara juhatusse kuulunud Hans-Peet Johannes ettevõttele 148 092 euro suuruse kahju. Kuna Hans-Peet Johannes suri 2006. aastal, nõudis pankrotihaldur kahju hüvitamist tema vara pärijalt, tütar Maris Johanneselt. Kuna Maris Johannes polnud sellega päri, esitas Ahas tema vastu hagi kohtusse. Vaidlus lõppes mai alguses riigikohtus Johannesele soodsalt.

Maris Johannes
Maris Johannes on staažikas raadioajakirjanik, kes toimetas Vikerraadios kultuurisaateid. Praegu töötab ta Tallinna TVs. Oma isalt päris Maris Johannes osalused erinevates ettevõtetes. Maris Johannes oli 2013. aasta Äripäeva Rikaste TOPis 283. kohal. Eesti rikaste naiste TOP 15st haaras ta 13. koha. Äripäev hindas tema vara väärtuseks 9,3 miljonit eurot.

Maris Johannese osalusega ettevõtted:

  • Spectra Kinnisvara OÜ 25%
  • Espak AS 23%
  • Valmeco AS 11%
  • Espak Pärnu AS 16%
  • Espak Viljandi AS 17%

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. May 2014, 11:21
Otsi:

Ava täpsem otsing