Lugeja: kuidas ja keda valida?

Rivo Sarapik 21. mai 2014, 12:20

Lisaks ettevõtjaile ja avaliku elu tegelastele selgitavad ka Äripäeva lugejad, kuidas ja keda nad europarlamendi valimistel valivad.

Eilse Äripäeva veebigallupi küsimusele "Kes saab sinu hääle europarlamendi valimistel?", said võrdselt 27% vastanute häältest IRL, Reformierakond ja ükiskkandidaat. Aripaev.ee lugejaist andnuks hääle Keskerakonnale iga kümnes ning sotsidele 9% vastanuist. Mille järgi ja keda lugejad valivad, selgub ettevõtjate valimiseelistusi puudutavate uudiste kommentaaridest, millest mõned ära toome.

1. Pole mõtet hääletada luuserite eest, kes valija häält ei suuda EL-s seadustesse vormida. Seega, sorry, liberaalid, tõmban teid oma listist maha. Rahvaparteilastest on IRL oma tegudele vastuoluliste valimisloosungitega ennast ise auti mänginud. Seega tõmban ka IRL-i maha. Võitjate seast jäävad listi seega ...sotsid. Pagan, kas minna üldse valima... No, aga Rebane ütleb, et mine. Kuna tünga saan valimistel nii ehk naa, siis jäägu mulle võitjate poolt hääletamise rõõm. Punn sotsidele. Nohjah, valikud on sama kehvad nagu riigijuhtidel uute seaduste menetlemisel tehtavad valikud.

2. Ühel europarlamendi saadikul võib olla väga suur roll konkreetse eelnõu seaduseks saamisel, kuna ELis on tavapärane, et eelnõud on saadikute vahel nö ära jagatud. Nö saalis / lõpphääletusel on muidugi ühe saadiku roll üliväike, aga europarlamendis ei tehta seadusi "suures saalis", isegi komisjonide roll on kohati väike.

3. Euroopa Parlamendis ei tee üks inimene küll mitte midagi ära, isegi parima tahtmise ja pealehakkamise korral. Maksimaalne, mis nad teha saavad, on häält teha. Vaata näiteks europarlamendi istungite protokolle. Mis Kaja Kallasesse puutub, siis nagu eriti ei meenu, mida ta Eestis on ära teinud, peale jutu ja ilusa näo.

4. Me kõik teame, kes on Keskerakonna valijad, ma saan nendest aru ja tunnen nendele kaasa. Aga olen alati tahtnud teada, et kes valib Reformierakonda täna, nendest mul hakkab ka kahju.

Eelvalida saab jaoskondades ja veebis täna. Valimispäeval elukohajärgses valimisjaoskonnas kell 9-20.

Kommenteeri ka, kes ja miks sinu hääle europarlamendi valimistel saab/sai?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. May 2014, 12:21
Otsi:

Ava täpsem otsing