Peugeot lõpetas raha kaasamise ja pressib agressiivselt Hiina

Juhan Lang 22. mai 2014, 10:46

Prantsuse autotootja PSA Peugeot Citroen jõudis lõpule 289 miljoni uue aktsia müügiga, mis oli osa 3 miljardi euro suurusest kapitali suurendamisest.

Eesmärk oli aidata Euroopa suuruselt teisel autotegijal rahastada tooteuuendust ja toetada välismüüki.

Peugeot Citroeni teate peale ostsid investorid 1,95 miljardi eest aktsiaid. Hiina partner Dongfeng Motor ja Prantsuse valitsus omandasid aktsiaid, jõudmaks mõlema eesmärgiks seatud 14,1% osaluseni. Ettevõtte teatel ületas nõudlus 45% võrra pakkumist.

Kasumit pole autotootja teeninud alates 2011. aastast, kirjutab Bloomberg. Sestap soovitakse partneriga agressiivselt laieneda Hiina autoturule, mis on maailma suurim. Koostöös Dongfengiga opereeritakse seal ka juba kolme tehast. Samal ajal on Euroopas nõudlus autodele kahe kümnendi suurimas madalpunktis.

Ettevõtte tegevjuht Carlos Tavares ütles, et strateegiamuutus hõlmab muu hulgas investeeringuid hübriidi, Lõuna-Ameerika ja Venemaa äriüksuste ümberkorraldamist ning Citroeni DS-mudelite muutmist eraldi kaubamärgiks.

Firma finantsjuht Jean-Baptiste de Chatillon kinnitas, et ettevõttel on ümberkorralduste läbiviimiseks piisavalt jõudu. Tavares lisas, et eesmärgiks on muuta ettevõte 2022. aastaks taas tulusaks ja vähendada mudeleid seniselt 45lt 26le.

Pea 7,5 miljardi euro suuruse turuväärtusega Peugeot' aktsia on Pariisi börsil aastaga tõusnud 56,7% ja ainuüksi tänavu on tõus olnud 22,5%. Bloombergi terminalis soovitab 27 analüütikust võrdselt kaheksa aktsiat osta või hoida ning 11 on andnud müügisoovituse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. May 2014, 10:46
Otsi:

Ava täpsem otsing