Vahistatud luuraja eriüksuse eksliige

22. mai 2014, 12:41

Teabeameti töötaja Sergei Bõstrov, kes on kinni peetud omastamise ja riigisaladuse ebaseadusliku avalikustamise kahtlusega, on endine eriüksuslane.

Õhtuleht kirjutas 1999. aastal, et Bõstrov oli 1990ndate alguses teabeteenistuse eriüksuse asutamise eestvõitleja. Eriüksuse ülesandeks oli näiteks piiri taga paljastamisohtu sattunud Eesti luurajate turvaline kojusaatmine. Ka pidi eriüksus tagama sõja puhkedes riigi juhtide siirdumise välismaale.

Eruohvitser Jüri Kadak on nimetanud Sergei Bõstrovi Johannes Kerdi (kaitseväe juhataja aastatel 1996-2000 - toim) eriliseks usaldusisikuks. Kadaku sõnul juhtis Bõstrov kunagi kaitseliidu 2. osakonda, aga liikus peagi välisluuresse.

Sama aasta kevadel ütles Enn Tarto riigikogu vabas mikrofonis, et Bõstrov on üks mitmest inimesest, kes teenis truualamlikult okupatsioonivõimu.

Teabeameti peadirektor Rainer Saks avalikustas täna kaks neljast ameti töötajast, kes on kinni peetud omastamise ja riigisaladuse ebaseadusliku avalikustamise kahtlusega.

Avalikustati kahtlusaluste Sergei Bõstrovi ja Pavel Kotkini nimed, kelle töö olemust ja täpset ametikohta Saks ei avaldanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. May 2014, 09:16
Otsi:

Ava täpsem otsing