LHV võib börsile elu sisse puhuda

28. mai 2014, 00:00

LHV panga omanikud on ikka rääkinud soovist viia ettevõte kunagi börsile. Ettevõtte nõukogu liikmete seas ringi vaadates usun, et jutt saab käia ainult kodusest Tallinna börsist.

Väärtpaberivahendajast välja kasvanud LHV Grupp, kuhu kuulub pank ja kes on aktiivne osaline pensionifondide turul, kaasab taas kapitali. Mullu kasumisse jõudnud pangal on eriti meelekindlad omanikud, kes paigutasid varem raha kahjumlikku, kuid kiiresti kasvavasse ärisse. Neil oli selge siht, kuhu tahetakse jõuda.

Miks? Oluline on aga see, miks börsile minnakse. Kas sel teel soovivad omanikud osa osalust rahaks teha või vajatakse panga kasvatamiseks kapitali. Viimane variant imponeerib mulle rohkem.

Kuigi LHV võiks anda Tallinna börsile uut hingamist, on õhus küsimus, kas enne seda veel mõni ettevõte Tallinna börsile lisandub. Praegu tegutseb Tallinna börsil 16 emitenti, ent ei kaubelda ühegi panga aktsiaga.

Börsi algusaastatel oli meil just rohkelt pankade aktsiaid, pangad avaldasid lehes bilansse ja kasumiaruendeid iga kuu. Hansapanga lõpliku omandamisega Swedbanki poolt ja panga börsilt lahkumisega algasidki Tallinna börsil kehvemad ajad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. May 2014, 19:37
Otsi:

Ava täpsem otsing