Suurbritanniast saamas töömigrantide lemmiksihtkoht?

Raido Neemre 27. mai 2014, 20:57

Suurbritannia, USA ja Austraalia on professionaalide kolm lemmiksihtkohta, kus töötada. Suurbritannia on aga nimekirjas esimeseks pürgimas, selgub uuest uuringust.

Globaalse töövahendusfirma Hydrogen poolt koostatud uuring, mis käsitles tööjõu liikumist, leidis, et USA jääb neile, kes juba töötavad või kes soovivad välismaal töötada esmaseks valikuks hetkel. Suurbritannia on aga teinud suure hüppe ning on USAga peaaegu võrdsel positsioonil professionaalide eelistuste puhul.

„Nii Suurbritannia kui USA turud on mõlemad kasvuteel ning võttes aluseks praeguse majanduskliima USAs, siis nähakse Suurbritanniat kui tugevat alternatiivi professionaalidele, kes otsivad võimalusi teise riiki tööleasumiseks,“ märkis ESCP Europe ärikooli esindaja Alev Kilic raportis.

Briti majanduse väljavaated on viimase aasta jooksul tunduvalt paranenud. SKP kasvas esimeses kvartalis 0,8% ning majandus kasvas juba viiendat kvartalit järjest.

USAle, Suurbritanniale ja Austraaliale järgnevad Ðveits, Kanada, Saksamaa, Singapur, Araabia Ühendemiraadid, Prantsusmaa ja Hispaania. Peamiselt ahvatles inimesi välismaale tööleminekul elustiil, väljavaated ja kultuur.

Linnadest eelistati eelkõige pealinnu; linnade valikus tuli 14% esikohale London, New Yorki eelistas 7% vastanutest.

Raport põhines online uuringu tulemustel, mis viidi läbi novembris ning mis kogus 2444 vastust erinevatelt professionaalidelt finants, kütuse, energia, tehnoloogia jt sektoritest 99 erinevas riigis.

Uuringu eesmärgiks oli välja selgitada kõrgelt kvalifitseeritud ja kõrgepalgaliste professionaalide võimalused ja motivatsioon välismaal töötamiseks.

Uuringu kohaselt väärtustab üha enam ettevõtteid rahvusvaheliste talentide palkamist ning kasvav arv professionaale on valmis töötama mõnes teises riigis.

Enam kui kolmandik uuringule vastatutest märkis, et nad oleksid valmis välismaale tööle minema; viis aastat tagasi oli see arv 16%. 40% vastanutest usub, et neid ei takista selles mingid barjäärid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. May 2014, 21:06
Otsi:

Ava täpsem otsing