Ford kutsub tagasi 1,1 miljonit linnamaasturit

Mait Kraun 29. mai 2014, 23:05

Autotootja Ford ütles täna, et kutsub tagasi üle 1,1 miljoni linnamaasturi Põhja-Ameerikas. Ford tahab parandada sensorite ja elektroonikaga seotud vead, mis võivad sõidu ajal tekitada ootamatut roolivõimu kadumist.

Tagasi kutsuti 915 000 Ford Escape ja Mercury Mariner marki sõidukit. Nende tagasikutsumise põhjuseks on tarkvara uuendamine ning rooli sensorite või roolisammastel olevate juhtkangide vahetus. Tagasi kutsutakse ka üle 195 000 Ford Exploreri, et parandada kaootiliselt katkev elektriühendus, vahendab Bloomberg.

Fordi tehnikavigu on seni seostatud viie liiklusõnnetusega. Kokku on rooli sensorite rikete tõttu põhjustatud õnnetustes vigastada saanud kuus inimest.

USAs on see aasta tagasi kutsutud juba 23 miljonit autot. See number on juba praegu suurem kui eelmine aasta ning läheneb 2004. aasta rekordile, mil tagasikutsumise läbis 31 miljonit autot. General Motorsi autod moodustavad selle aasta tagasikutsutud autodest rohkem kui pooled. Seda peamiselt süütelülitite defekti tõttu, mida seostatakse 13 inimese surmaga.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. May 2014, 23:05
Otsi:

Ava täpsem otsing