LHV: on parim aeg laenu võtta

Kadri Põlendik 29. mai 2014, 16:45

Kuna ettevõtted investeerivad väga vähe ja kõikide pankade laenuportfellide maht on surve all, otsitakse ükskõik milliseid laenuprojekte, ütles Big4 konverentsil Indrek Nuume LHV Pangast.

"Millist panka valida? Finantseerimistingimused on sarnased igal pool, loeb inimlik faktor ja otsustamiskiirus," sõnas LHV privaat- ja ettevõtete panganduse juht Indrek Nuume.

Ta märkis, et LHVs on ettevõtte panganduses kliendihaldurite staaž 12 aastat, sest hoolimata panga nooruses on saadud häid spetsialiste teistest pankadest.

Teine põhjus laenu võtmiseks on tema sõnul see, et pankadel on palju raha, mida laenata ja hoiuste maht kasvab laenumahtudest oluliselt kiiremini. Nuume tõi välja, et 2011-13 kasvasid eraisikute ja äriühingute hoiused ligi 1,8 miljardi euro võrra ehk 17,2%, samas kui eraisikute ja äriühingute laenud kasvasid ligikaudu 0,2 miljardi euro võrra ehk 1%.

Laenude intressimäärad on ja jäävad Nuume sõnul Euribori tõttu madalateks, see on kolmas põhjus praegu laenu võtmiseks.

28.-29. mai toimub Äripäeva ja audiitorbüroode Ernst&Young, PwC, KPMG, Deloitte korraldatud finantsjuhtide konverents BIG4. Konverentsil astuvad üles audiitorbüroode juhid ja prominentsed finantsvaldkonna eksperdid. Big4 2014 otsib võimalusi Eesti ettevõtete konkurentsivõime tõstmiseks ja näeb finantsjuhti kui strateegi, kelle otsustest sõltub tema ettevõtte tulevik.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. June 2014, 20:08
Otsi:

Ava täpsem otsing