Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Mida teha nädalavahetusel?

Signe Sillasoo 29. mai 2014, 18:13

Äripäeva nädalalõpulisa Puhkepäev annab ideid, mida teha sel nädalavahetusel ja järgmisel nädalal.

30. mail ilmuv Puhkepäev toob välja huvitavamad sündmused teatrites, kinos ja näitustel.

TEATER

Banaanikala Projektiteater
01.06 kl 12 “Muinasjutt kuldsest kalakesest” Kihnu muuseumis
www.banaanikala.ee

Emajõe Suveteater
05.06 kl 20 “Nukitsamees 2” Kammivabriku klubis
Jaama 14, Tartu

Endla Teater
30.05 kl 19 “Topeltelu”
Keskväljak 1, Pärnu

Estonia
30.05 kl 19 “Medea”
31.05 kl 19 “Tannhäuser”
01.06 kl 12 “Tallinna Balletikooli gala”
03.06 kl 19 “Savoy ball”
04.06 kl 19 “Tuhkatriinu”
05.06 kl 19 “Tannhäuser”
Estonia pst 4, Tallinn

Hüüru mõisas
01.06 kl 19 “Head ööd, ema”
02.06 kl 19 “Head ööd, ema”
03.06 kl 19 “Head ööd, ema”
Jõe tn 2, Saue vald

Koidula muuseumis
31.05 kl 17 “Viru laulik ja Koidula”
Jannseni 37, Pärnu

NUKU
30.05 kl 11 “Muinasjutud paberil”
31.05 kl 12 “Pesamunad”
01.06 kl 12 “Vurr-vurr vurrkann”
Lai 1, Tallinn

Piip ja Tuut Teater
30.05 kl 16 “Preili Landskrone ja härra Pilstickeri armastuslugu”
30.05 kl 20 “Lummus”
31.05 kl 12 “Preili Landskrone ja härra Pilstickeri armastuslugu”
www.piipjatuut.ee/et/teater

R.A.A.A.M
05.06 kl 19 “Fenomen” Viimsi kino-teatris
Süda 8-7a, Tallinn

Rakvere Teater
30.05 kl 13 “Mina olin veel väikene” Palmse mõisa moonakatemajas
30.05 kl 19 “Elu ja kuidas sellega toime tulla” Järvakandi kultuurihallis
02.06 kl 13 “Mina olin veel väikene” Palmse mõisa moonakatemajas
03.06 kl 13 “Mina olin veel väikene” Palmse mõisa moonakatemajas
04.06 kl 13 “Mina olin veel väikene” Palmse mõisa moonakatemajas   
Kreutzwaldi 2a, Rakvere

Tallinna Linnateater
30.05 kl 19 “Hecuba pärast”
30.05 kl 19 “Kolm vihmast päeva”
31.05 kl 19 “Hecuba pärast”
31.05 kl 19 “Igatsus” esietendus
31.05 kl 19 “Kolm vihmast päeva”
02.06 kl 19 “Armastus ja raha”
02.06 kl 19 “Igatsus”
03.06 kl 19 “Armastus ja raha”
03.06 kl 19 “Igatsus”
05.06 kl 20 “P?l-tänava poisid”
Lai 23, Tallinn

Teater NO99
30.05 kl 19 “Pedagoogiline poeem”
31.05 kl 19 “Pedagoogiline poeem”
03.06 kl 19 “Mu naine vihastas”
04.06 kl 19 “Lenni” (esietendus)
05.06 kl 19 “Lenni”
Sakala 3, Tallinn

Teoteater
30.05 kl 19 “Salapaik”
Vana-Kalamaja 9a, Tallinn

Ugala Teater
30.05 kl 19 “Vanad ja noored” Vargamäe rehetares
03.06 kl 11 “Suur maalritöö” Kuressaare Linnateatris  
03.06 kl 13 “Suur maalritöö” Kuressaare Linnateatris  
03.06 kl 19 “Kalmistuklubi” Kuressaare Kultuurikeskuses
04.06 kl 19 “Kalmistuklubi” Tornimäe Rahvamajas Saaremaal
Vaksali 7, Viljandi

Vanemuine
30.05 kl 19 “Evita” Tallinnas Nordea Kontserdimajas  
31.05 kl 19 “Evita” Tallinnas Nordea Kontserdimajas
05.06 kl 19 “Murueide tütar”  
Vanemuise 6, Tartu

VAT Teater
30.05 kl 18 “Faust”
05.06 kl 18 “Kastis”
05.06 kl 18.30 “Pop, mida sooviksin jagada”
Tõnismägi 2, Tallinn

VIII Tallinn Treff Festival 2014
05.06 kl 11 “Lugu kahest vereliblest” NUKUs
05.06 kl 12 “Bremeni linna moosekandid” NUKUs
05.06 kl 13.30 “Kilekotileedi” Vene Teatris
05.06 kl 14.30 “Lugu kahest vereliblest” NUKUs
05.06 kl 16 “Bremeni linna moosekandid” NUKUs
05.06 kl 17 “Hr Carmen” Von Krahli Teatris
05.06 kl 17.30 “Kilekotileedi” Vene Teatris
05.06 kl 20 “Hardboiled - viikingi armastuslugu” Telliskivi Loomelinnakus
05.06 kl 20 “Hr Carmen” Von Krahli Teatris
www.nuku.ee

XXXIII Tallinna Vanalinna Päevad
31.05 kl 14 “Kuningal on külm” Salme Teatri lavastus Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis
Tallinn

KONTSERT

Club Tartu
31.05 kl 21 “Võru suve alustamine 2014” Hellad Velled, Karl Madis
Koidula 16a, Võru

Estonia kontserdisaal
30.05 kl 19 Põhjamaade Sümfooniaorkester 16. hooaja lõppkontsert
31.05 kl 19 Põhjamaade Sümfooniaorkester 16. hooaja lõppkontsert
03.06 kl 19 Ensemble Mosaik (Berliin)
05.06 kl 19 “Jevgeni Mravinski nimeline XX rahvusvaheline muusikafestival” Michael Foyle (viiul, Suurbritannia) & Maksim Štšura (klaver)
Estonia pst 4, Tallinn

Hopneri maja
31.05 kl 20.30 “Elu saade” Timo Steiner ja Ben Okri (Inglismaa/Nigeeria) 
05.06 kl 19 Väntorelikontsert
Raekoja plats 18, Tallinn

Jõhvi kontserdimaja
03.06 kl 19 “Jevgeni Mravinski nimeline XX Rahvusvaheline muusikafestival”
Pargi 40, Ida-Virumaa

Jõhvi Mihkli kirik
05.06 kl 18 Segakoor Domestik (Venemaa)
Rakvere 6, Jõhvi

Kadrioru loss
01.06 kl 17 “Lossimuusika” Kädy Plaas (sopran), Marje Lohuaru (klaver)
Weizenbergi 37, Tallinn

Kloostri Ait
04.06 kl 20 “Kallis õhtu II” Henn Rebane & Tõnis Rätsep / Kontsertsari õhtud “uue” aida avamiseks
Vene 14, Tallinn

Käsmu, Magnum Merelava
05.06 kl 20 “Kaunid Kontserdid Käsmus 2014” Lindpriid
Käsmu, Vihula vald

Laupa mõis
05.06 kl 19 “VIII Türi Kevadfestival” Julia Ageyeva Hess (klavessiin). Kontsert “Kevadised fantaasiad/ Insektaarium”
Laupa küla, Türi vald

Mooste mõis
01.06 kl 16 “Võitleja” Koit Toome
Mooste vald, Lõuna-Eesti

Paks Margareeta
30.05 kl 20 Kontsert Paksu Margareeta katusel: musitseerib Jaak Tuksam
Pikk tn 70, Tallinn

Piip ja Tuut Teater
31.05 kl 19 “Minu lapsepõlve laulud” Hanna-Liina Võsa 
www.piipjatuut.ee/et/teater

Rakvere Vallimäe Laululava
30.05 kl 20 “Põhja-Eesti suve avapidu 2014” Terminaator, Kõrsikud, Põhja-Tallinn, Renate
Rakvere

Restoran Maikrahv
30.05 kl 19 Ott Leplandi akustiline kontsert
Raekoja plats 8, Tallinn

Saku Suurhall
05.06 kl 20 “Turnee 2014” Andre Rieu ja Johann Straussi orkester
Paldiski mnt 104D, Tallinn

Stackelbergide linnapalee
30.05 kl 20 “Oboehaldjas. Toompea muusikasalong” Heli Ernits (oboe), Keelpillikvartett Rostocki Muusikakõrgkoolist: Alejandro Carrillo (viiul, Venetsueela), Laura Kania (viiul, Saksamaa), Germ?n de Evan (vioola, Hispaania),
Valentin Preuß (tšello, Saksamaa)
Kiriku 6, Tallinn

Stenbocki õu
04.06 kl 18 Kontsert Eesti Vabariigi lipupäeva puhul “Minu laulu pidu”
Andre Maaker (Kitarr) Ja Mari Kalkun (laul)
Rahukohtu 3, Tallinn

Suure Munamäe vaatetorn
30.05 kl 20 “Suvõ alostus suurõ munamäe pääl” Ansambel Bombillaz, kaastegev Jaak Lutsoja (akordion)
Haanja

Tartu Genialistide Klubi
31.05 kl 21 Angus Plaadiesitlustuur 
Magasini 5, Tartu

Tartu Jaani kirik
31.05 kl 21 “Õhtumeditatsioonid” Levon Tevanjan – Armeenia rahvapillid (duduk, švi, blul, tav švi, pku, zurna)
02.06 kl 20 "Eesti Heliloojate Festival" Ensemble Mosaik (Saksamaa)
04.06 kl 19 “Eesti Heliloojate Festival” Avarus Ensemble (Eesti)
05.06 kl 19 “Eesti Heliloojate Festival” Figura Ensemble (Taani)
Jaani 5, Tartu

Tartu Lauluväljak
31.05 kl 20 “Lõuna-Eesti suve avapidu 2014” Terminaator, Põhja-Tallinn,
Kõrsikud, Renate, Ave & Eiko Altmäe
Laulupeo pst 25, Tartu

Tartu Ülikooli aula
02.06 kl 19 “Elu saade” Timo Steiner ja Ben Okri (Inglismaa/Nigeeria) 
03.06 kl 19 Alo Ritsingu autorikontsert – Tartu Akadeemiline Meeskoor,
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, Tartu Ülikooli Kammerkoor, Viljandimaa Kammerkoor, Tartu Noortekoor
Ülikooli 18, Tartu

Teater NO99
30.05 kl 22 Jazzklubi: Kevadhooaja lõpujämm – Jürmo Eespere (klaver), Paul Daniel (kitarr), Aleksander Paal (saksofon), Marti Tärn (basskitarr), Eno Kollom (trummid)
Sakala 3, Tallinn

Ulge puhkeala
30.05 kl 18 “Võrtsjärve suvepeod 2014” Smilers, Tanel Padar & The Sun ja 2 Quick Start
Võrtsjärve ääres asuv puhkeala

Valga Jaani kirik
30.05 kl 19 “Muusika Eestimaale” Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent
Andrus Siimon
Kesk tn, Valga

Vanemuise kontserdimaja
31.05 kl 19 Annely Peebo, Marko Matvere ja Swing ‘n’ Joy Orchestra
04.06 kl 19 “Puhkpillimuusika kontsert” Tartu laulupeost ja X Rahvusvahelisest puhkpillifestivalist “Mürtsub pill” osavõtvad kollektiivid
Vanemuise 6, Tartu

KINO

CINAMON
“Pahatar”
kl 13.00 (v.a. E, T), 15.30 (v.a. E), 17.50 (v.a. K, N); R–P, N kl 11.00; K kl 11.15, 13.45; E kl 15.15
“Miljon moodust Läänes kärvata”
kl 15.45, 18.00, 22.30
“Pikk tee alla”
kl 14.15, 16.45, 19.15, 21.15
“Grace: Monaco vürtsinna”
kl 19.50
“X-mehed: Tulevase möödaniku päevad”
kl 11.30, 20.00 (v.a. K, N); E kl 15.00; R–P, T, N kl 15.15; K kl 16.30
“13.rajoon: Telliskivihäärberid”
kl 20.30
“Godzilla”
kl 17.30 (v.a. K); K kl 19.30
“Vene köök Pariisis”
kl 22.20
“Ninasarvik Otto”
eesti keeles: kl 12.30, 14.30
“Neetud naabrid”
kl 20.15, 22.10
“Kaunitar ja koletis”
eesti keeles: kl 11.45 (v.a. E)
“Paras pähkel”
eesti keeles: kl 11.15 (v.a. K, N ), 13.15; K kl 11.00
“Kättemaks kõrgetel kontsadel”
kl 21.50
“Rio 2”
eesti keeles: kl 16.15, 18.30
“Süü on tähtedel”
N kl 17.45, K kl 20.00
“Homse piiril”
N kl 20.10
Turu 2, Tartu

Coca-Cola Plaza
“Miljon moodust Läänes kärvata”
kl 22.00 (v.a. K, N), 17.00 (v.a. L, P, N); N kl 13.00, 19.45, 22.15; L, P kl 14.00, 15.15, 19.10, 21.30; K kl 14.15, 19.30, 21.45; R, E, T kl 14.30, 19.15; L, P, N kl 16.30; R kl 18.00; E kl 20.45; R, T kl 21.15 
“Pahatar”
2D: N kl 12.15;
3D: kl 21.15 (v.a. K); R, E, T kl 11.30, 13.00, 15.15, 17.30, 19.45; K, N kl 12.30, 14.45, 17.00, 18.45; L, P kl 11.00, 12.40, 15.00, 17.20, 19.40; K kl 21.00
“Pikk tee alla”
kl 20.00 (v.a. N), 22.15 (v.a. N); R, E, T kl 11.50, 16.20; N kl 12.15, 15.40, 18.40; K kl 12.20, 16.50; L, P kl 15.30
“13. rajoon: Telliskivihäärberid”
kl 20.30 (v.a. K), 22.30 (v.a. K, N); K kl 12.10, 14.55, 20.45; L, P kl 12.45; N kl 14.30; R, E, T kl 15.00
“Godzilla” 3D 
kl 15.30 (v.a. L, P, K), 19.30 (v.a. N); R, E, T kl 12.50, 22.00; L, P, K kl 14.15, 16.50; T kl 18.00; N kl 19.00, 21.30; K kl 21.15; L, P kl 21.45
“Grace: Monaco vürstinna”
kl 18.10 (v.a. L, P, K), 22.00 (v.a. R, E, T); L kl 11.00; L, P kl 13.10, 17.40; R, E, T kl 14.00, 21.30; K kl 14.30; N kl 14.50; L, K kl 18.30
“Imeline Ämblikmees 2”
R, E, T kl 12.00; L, P kl 13.45
“Kättemaks kõrgetel kontsadel”
kl 18.40 (v.a. K, N), 21.00 (v.a. K, N); K kl 16.10; N kl 19.40
“Kiirrong “Moskva-Venemaa””
vene keeles: K kl 11.20
“Neetud naabrid”
kl 17.40 (v.a. N), 19.50 (v.a. N), 22.10 (v.a. N); N kl 17.10, 19.20, 22.30
“Ninasarvik Otto”
eesti keeles: kl 12.30 (v.a. N), 14.20 (v.a. L, P); L, P kl 10.50
“Noa laev”
2D: N kl 14.30; 3D: K kl 12.00; L, P kl 18.20; R, E, T kl 18.30
“Paras pähkel”
2D eesti keeles: kl 15.45 (v.a. L, P, N); L, P kl 11.10, 16.40;
3D eesti keeles: kl 11.20 (v.a. L, P), 17.00 (v.a. L, P, K); L, P kl 11.55, 14.20; K kl 16.45;
2D vene keeles: 15.40 (v.a. L, P, N); L, P kl 11.45; N kl 15.00
“Piire ületades”
kl 16.10 (v.a. L, P, K)
“Rio 2” 3D
eesti keeles: kl 13.20 (v.a. L, P); L, P kl 15.20;
vene keeles: kl 14.40 (v.a. L, P); L, P kl 12.20
“Vene köök Pariisis”
vene keeles: kl 17.40 (v.a. L, P, N), 18.55 (v.a. L, P); N kl 12.00, 17.20; R, E, T kl 13.15, 21.45; K kl 13.20, 22.00; L, P kl 14.40, 17.00, 19.20; P kl 18.30; L, P, N kl 21.40
“Võlumaja”
3D vene keeles: kl 12.45 (v.a. L, P), 16.55 (v.a. L, P); P kl 11.20; L kl 13.20; L, P kl 16.20
“X-Mehed: Tulevase möödaniku päevad”
kl 11.45 (v.a. L, P, K), 19.00, 21.45 (v.a. K); L, P, K kl 11.30; K kl 13.00, 15.45, 21.50; N kl 13.15, 16.00; L, P kl 13.20, 14.55, 16.15, 17.45; R, E, T kl 13.45, 16.30
“Homse piiril” 3D 
K, N kl 19.15; N kl 21.50; K kl 22.00
“Kaks päeva, üks öö”
N kl 20.50
“Olly ja piraatide aare”
P kl 13.20; eesti keeles: N kl 12.15; 17.50
“Süü on tähtedel”
K kl 19.00; N kl 21.00
Hobujaama 5, Tallinn

Ekraan
“Miljon moodust Läänes kärvata”
K kl 13.45; N kl 18.30; K kl 18.45; R–P kl 19.00; E, T kl 19.15
“Pahatar”
2D: K kl 11.15; E, T kl 14.30; N kl 16.45; R–P kl 18.30;
3D: kl 12.15 (v.a. E, T, K), 14.30 (v.a. E, T, K); E, T kl 12.00, 17.00; K kl 16.15; R–P kl 16.45
“Pikk tee alla”
kl 16.15 (v.a. E, T, K); K kl 11.20, 16.30; E, T kl 16.45
“Godzilla”
3D: K kl 21.00; R–P kl 21.30; E, T kl 21.45
“Hobustest ja inimestest”
E, T kl 19.00
“Paras pähkel”
eesti keeles: L, P kl 11.30; T kl 12.30
“Rio 2”  
eesti keeles: E kl 12.15; R kl 14.00
“X-Mehed: Tulevase möödaniku päevad”
kl 13.30 (v.a. R, E, T); E, T kl 14.15, 21.00; R–P kl 20.45; K kl 21.15; N kl 21.45
“Homse piiril” 3D 
K kl 18.30
“Kaks päeva, üks öö”
N kl 21.00
“Süü on tähtedel”
N kl 19.00
Riia 14, Tartu

Kino Artis
“Ester Mägi. Kadents ja teema”
R kl 11.00
“Gigolo maski all”
T kl 11.00
“Lilledepäev”
N kl 11.00
Estonia pst 9, Tallinn

Solaris Kino
“Pahatar” 3D
R, E, T, N kl 12.30, 14.00, 15.00, 17.30; L, P kl 12.30, 13.45, 15.00, 17.30;
K kl 11.40, 14.00, 15.00, 17.30
“Pikk tee alla”
R, E, T kl 14.45, 17.15, 19.15, 22.00; L, P kl 14.45, 17.15, 19.40, 22.00;
K kl 14.45, 17.15, 19.15, 21.50; N kl 14.45, 17.30, 20.00, 22.15
“Miljon moodust Läänes kärvata”
R, E, T, K kl 14.00, 16.20, 20.00, 21.45; L, P kl 14.30, 16.20, 20.00, 22.00;
N kl 14.00, 16.20, 19.00, 22.10
“X-mehed: Tulevase möödaniku päevad”
R–T kl 16.45, 19.00, 22.00; K kl 15.35, 19.00, 22.00; N kl 16.15, 19.00, 22.00
“Grace: Monaco vürstinna”
R, E, T kl 12.45, 16.45, 19.00; L, P kl 12.45, 17.15, 19.00; K kl 12.00, 16.45, 19.00; N kl 12.30, 16.45, 19.15
“13. rajoon: Telliskivihäärberid”
R–K kl 21.20; N kl 21.45
“Godzilla” 3D
R–T kl 19.30, 22.15; K kl 18.30; N kl 21.40
“Gigolo maski all”
R–T kl 17.45; K kl 17.05; N kl 17.30
“Kaunitar ja Koletis”
eesti keeles: R–K kl 14.00; N kl 14.15;
vene keeles: R–T kl 15.15; K kl 14.20
“Neetud naabrid”
R–T,N kl 19.45, 22.40; K kl 19.30, 22.40
“Kättemaks kõrgetel kontsadel”
R–T kl 16.30, 20.00; K kl 16.30; N kl 16.45
“Paras pähkel”
2D eesti keeles: R, E, T kl 12.00;
3D eesti keeles: R, E, T kl 14.45; L, P, N kl 12.15; K kl 13.30  
“Rio 2”
2D eesti keeles: R, E, T, K kl 12.15; L, P kl 11.45; N kl 15.00;
3D eesti keeles: R–T kl 12.30
“Grand Budapest Hotell”
R–T kl 22.20; K,N kl 22.30
“Homse piiril” 3D
K kl 21.15; N kl 20.00
“Süü on tähtedel”
K kl 19.45; N kl 19.15
“Olly ja piraatide aare”
2D eesti keeles: L, P kl 11.30; N kl 12.00;
3D eesti keeles: L, P kl 14.45; N kl 14.15;
3D vene keeles: L, N kl 12.30; P kl 12.40
Emme ja beebi kinopäev: “Grace: Monaco vürstinna”
K kl 11.00 
“Pikk tee alla”
K kl 11.00
“Kaunitar ja koletis”
K kl 11.00
Estonia pst.9, Tallinn

NÄITUS

Adamson-Ericu muuseum
“Põhjala lummuses. Eesti kunstnikud Põhjamaades” kuni 17.08
Püsiekspositsioon: “Kunstnik Adamson-Eric (1902–1968)”
Lühike jalg 3, Tallinn

Ammende Villa
“Retrospektiiv” Epp-Maria Kokamägi, kuni 01.07
Mere pst. 7, Pärnu

Draakoni Galerii
“Lõppmäng 2014” EKA Arhitektuur, kuni 21.06
Pikk 18, Tallinn

Eesti Maanteemuuseum
“Näitus alkomeetritest”
“Laadawärk”
“186” Näitus Tallinna-Tartu maantee ajaloost
„Reisimine autode ja mootorratastega 1960.–1980. aastatel”
“Kogu elu teel”
Püsiekspositsioon: “Tee ajalugu!”
Varbuse, Kanepi vald, Põlva maakond

Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja
“J. Vella maailm”, kuni 30.05
“Kõrvuti” heli- ja videoinstallatsioon, kuni 01.06
“#Niisama linnas”, kuni 11.01.2015
Püsinäitus: “EESTI. Maa, rahvas, kultuur”
J. Kuperjanovi 9, Tartu

Eesti Rahva Muuseumi Postimuuseum
“Uhke postipoiss sõitis...”, kuni 08.06
Püsinäitus: “Iga ukseni päikeses ja sajus. Eesti rahvuslik postiametkond 90. Postis keelatud kaup”
Rüütli 15, Tartu

Haapsalu Kultuurikeskus
“Haapsalu graafilise disaini festival 2014”, 31.05–29.06
Posti 3, Haapsalu

Haus galerii
Cristelll (Kristel Kütt), kuni 27.06
Uus tn.17, Tallinn

Hobusepea galerii
“Lõppmäng 2014” EKA Arhitektuur, kuni 20.06
Hobusepea 2, Tallinn

Kumu
“Kirjaoskus – kirjaoskamatus. Tallinna XVI Graafikatriennaal” kuni 01.06
“Visvaldis Ziedinš (1942–2007). Ümberkirjutused Läti kunstiajaloos”,
kuni 15.06
Õueeksperiment: “Muthesiuse Kunstikõrgkooli üliõpilaste installatsioonid Kumu sisehoovis”, kuni 31.08
"Nikolai Triik. Modernismiaja klassikud”, kuni 28.09
“Dialoogid lõpmatusega” Raul Meel, kuni 12.10
Püsiväljapanek: Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.
Eesti kunst Teise maailmasõja lõpust taasiseseisvumiseni
Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Lennusadam
Allveelaev “Lembit”, vesilennukid, paadid ja jahid
Vesilennuki 6, Tallinn

Niguliste muuseum
“Rode altar lähivaates”, kuni 31.12.2015
Püsiväljapanek: “Kirikukunst 13.–18. sajandist”, “Hõbedakamber: gildide, tsunftide, Mustpeade vennaskonna ja kiriku hõbevarad”
Niguliste 3, Tallinn

NUKU muuseum
Püsinäitused:
“Ferdinand Veike ekspositsioon”
“Nukuteatri ajalugu Eestis”
“Eesti Riikliku Nukuteatri ajalugu”
“Maailma nukkude saal”
“Õuduste kelder”
“Rekvisiitide, plakatite ja kavandite näitused”
“Tähtede Võlv”
“Nukutöökojad”
“Auruteater”
Lai 1, Tallinn

Pärnu Kunstnike Maja
“Reaalaeg” Tartu Kõrgem Kunstikool, kuni 07.06
Nikolai 27, Pärnu

Pärnu Linnagalerii Raekojas
“Mustlaslaager läheb taevasse”, Pärnu (m)Moodsa kunsti näitus, kuraator Andrus Joonas, kuni 07.06
Uus 4, Pärnu

Tallinna Kunstihoone
“Sund” maali- ja installatsiooninäitus: Jaan Toomik, Manfred Dubov, Vano Allsalu, Liina Kalvik, Mihkel Maripuu, Mihkel Ilus, kuraator Teet Veispak, kuni 15.06
Vabaduse väljak 6, Tallinn

Tallinna Lastemuuseum
“Barbie’de lummuses” kollektsiooninukud Maivi Kärgineni ja Rimonne Baltic kogudest, kuni 31.07
“Evelin Rikma autorikarude näitus”
“Beebibuum!”
“Suvi, ei mingit kahtlust!”
“Mõmmiga koos”
“Sünnipäev”
Kotzebue 16, Tallinn

Tartu Kunstimaja
“Marta Stratskas ja Margus Tamm”, kuni 01.06
“Anna Hõbemäe”, kuni 01.06
“Eva Mustonen”, kuni 01.06
Vanemuise 26, Tartu

Tartu Kunstimuuseum
“Kampsunid ja Kostabid. Tartu näitusepaigad 1990-2014”, kuraator: Triin Tulgiste, osalevad kunstnikud: Peeter Allik, Eike Eplik, Kiwa, Kalev Mark Kostabi, Ilmar Kruusamäe, Laurentsius ja A. D., Ly Lestberg, Erkki Luuk, Taavi Novek, Ahti Seppet, Hillar Tatar, Ago Teedema, Toomas Thetloff. kuni 01.06
“Loodusmaagia – müstilised hetked Eesti kunstis”, kuraator: Rauno Thomas Moss, kuni 08.06
“Valge maika”, kuraator: Flo Kasearu, kuni 08.06
Raekoja plats 18, Tartu

Tartu Mänguasjamuuseum
“Armastuslood” emotsionaalseid lugusid kallitest mänguasjadest, sõprusest ning armastusest
Püsiväljapanek: Nukud ja mänguasjad, millega lapsed on läbi aegade siinmail mänginud. Lisaks on väljas kunstnikunukud ning maailma rahvaste traditsioonilised mänguasjad ja suveniirnukud, Eesti filminukud
Lutsu 8, Tartu

Tartu Ülikooli Kunstimuuseum
“Peaasi on iluasi?”
Püsiekspositsioon: Kreeka arhailise, klassikalise ja hellenistliku perioodi skulptuuride kipsvalandid
Ülikooli 18, Tartu

Uue Kunsti Muuseum
“Mees ja naine” XXI aktinäitus, 01.06–31.08
Esplanaadi 10, Pärnu

Vaal galerii
“Loss” Laura Põld, kuni 31.05
“Kirke Kangro ja Jacob Jessen”, juunis
Tartu mnt 80d, Tallinn

Vabaduse galerii
“Ürgmuna” Rao Heidmets, kuni 03.06
Vabaduse väljak 6, Tallinn

Võru Linnagalerii
“Võru Kunstikooli põhiõppe lõputööd”, kuni 27.06
“Võru Kunstikooli aastanäitus”, kuni 27.06
“Võru Kunstikooli täiskasvanute õppe näitus”, kuni 27.06
Liiva 13, Võru

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. May 2014, 08:52
Otsi:

Ava täpsem otsing