Äripäev võitis kohtus LHVd

03. juuni 2014, 10:35

Tallinna ringkonnakohus otsustas jätta rahuldamata LHV Panga ja LHV Varahalduse hagi Äripäeva vastu ebaõigete andmete ümberlükkamiseks.

Selle otsusega tühistas ringkonnakohus esimese astme ehk Harju maakohtu otsuse, mis LHV hagi rahuldas. Äripäev vaidlustas maakohtu otsuse ja oli teises astmes võidukas. Vaidlus võib nüüd jätkuda riigikohtus, kui LHV otsustab ringkonnakohtu otsuse edasi kaevata.

Kahe kohtuastme menetluskulud määras ringkonnakohus võrdselt LHV Panga ja LHV Varahalduse kanda.

Kohtuvaidluse põhjuseks oli Äripäevas 10.12.2012 ilmunud uuriv artikkel "Pensionirahaga panka päästma". Äripäev tõstatas selles artiklis kahtluse, et sama aasta suve alguses börsifirmas Arco Vara suur­osaluse soetanud LHV Pank ei teinud investeeringut mitte pensionikogujate huvides, vaid oma riskantse laenuportfelli päästmiseks.

"Seejuures on saanud LHV pensionikogujad sellest “investeeringust” priske kahjumi ning LHV ostuga kaasa läinud väikeinvestorid valusalt kõrvetada," kirjutas Äripäev toona.

Kogu juhtum puudutas LHV Panga ning Arco Vara kahe tollase suuromaniku Richard Tomingase ja Hillar-Peeter Luitsalu firmade tehinguid. Hiljem on Arco Varas oma osalust suurendanud ka LHV Panga looja ja aktsionär Rain Lõhmus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. June 2014, 11:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing