RKAS otsib uuesti ühishoone rajajat

Anu Jõgi 03. juuni 2014, 15:19

Riigi Kinnisvara AS kuulutas välja muudetud tingimustega ehitustööde kontsessiooni, leidmaks arendaja nelja ministeeriumi ühise hoonekompleksi rajamiseks.

RKASi juhatuse esimehe Jaak Saarniidu sõnul on võrreldes eelmise konkursiga oluliselt muudetud kontsessiooni põhitingimusi. „Hoone arhitektuurset lahendust on võimalik muuta tagasihoidlikumaks ja konstruktiivne osa teha lihtsamaks. Samuti pikendatakse üüriperioodi kümne aasta võrra ning küsitakse väiksemat hoonestusõiguse tasu, sellega antakse arendajale suurem investeeringukindlus ja finantsvõimekus hoone rajamisel,“ selgitas Saarniit. „Kõik muudatused tervikuna on tehtud eesmärgiga vähendada kavandatava hoone maksumust,“ lisas ta.

Ühishoone võimaldab kümne aasta jooksul kokku hoida ligi 7 miljonit eurot. Hoone valmib 2017. aasta suvel.

Rahandusministeeriumi, majandusministeeriumi, sotsiaalministeeriumi ning justiitsministeeriumi ühishoone koos kahe maa-aluse parkimiskorrusega on kavas ehitada Tallinna Suur-Ameerika 1 ja Väike-Ameerika 2 olemasolevale kinnistule.

Praegu on nelja ministeeriumi kasutuses kokku ligi 20 000 ruutmeetrit büroopinda, mille pinnakasutus ei ole efektiivne ning mille energiatarve on suur. Olemasolevad hooned vajaksid lähiaastatel märkimisväärseid investeeringuid energiatõhususe tõstmiseks ning töökeskkonna parendamiseks.

Ministeeriumide kolimine madala energiatarbega ja efektiivse pinnakasutusega ühishoonesse võimaldab hakkama saada ligi 16 000 ruutmeetriga.

Energiatarve väheneks uues hoones enam kui 40% võrra aastas ja see on kooskõlas ka Euroopa energiatõhususe eesmärkidega. Nelja ministeeriumi uue ühishoone kavandatud energiatarve on 120 kWh/m² aastas.

Kontsessioonitaotluste esitamise tähtpäev on 25. augustil.

 

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. June 2014, 08:26
Otsi:

Ava täpsem otsing