Äripäeva artikkel ärgitas hanked luubi alla võtma

05. juuni 2014, 00:00

Siseministeeriumi spetsialistid hakkavad edaspidi hoolikamalt jälgima infotehnoloogia- ja arenduskeskuse SMIT suuremahulisi hankeid, ütles siseminister Hanno Pevkur.

Äripäev kirjutas eilses kaaneloos, et SMIT korraldas 6 miljoni eurose IT-seadmete riigihanke, mis mitme konkureeriva tootja esindaja sõnul soosis üht pakkujat. Kümme päeva pärast pakkumiste esitamise tähtaega ning IT-firmade ühisprotesti hange tühistati, ent väljatöötamisel olevad uued tingimused on mõne osaleja hinnangul veel hullemad.

“Olen SMITi juhiga vestelnud ja usun, et ta on teinud toimunust vajalikud järeldused. SMIT peab tagama kõikide hangete absoluutse läbipaistvuse. Veelgi enam – ühe suurima ning olulisima IT-asutusena peab SMIT olema sektorile positiivseks eeskujuks ja asutuseks, kellega erasektor probleemideta koostööd teeb,” ütles siseminister Hanno Pevkur.

Pevkuri  sõnul on ta palunud ministeeriumi vastava ala spetsialistidelt edaspidi suuremat tähelepanu seoses SMITi suure­mahuliste hangetega. “Ma usun, et eelkõige SMITile endale oli kasulik, et see teema laiema avalikkuse ette jõudis, ja usun, et ka kõikidele turuosalistele on parem see, kui viiakse läbi uus hange,” sõnas Pevkur.

SMITi direktor Merle Küngase sõnul on kahetsusväärne, et selline olukord üldse tekkis. “Meie jaoks on tühistatud hange õppetunniks. Peame senisest enam tähelepanu pöörama hanketingimuste põhjalikule ja sisulisele analüüsile,” ütles asutuse juht.

Selline olukordade vältimiseks on SMIT Küngase sõnul seadnud eesmärgiks muuta hankele eelnevad turu-uuringud sisulisemaks, et omada põhjalikku ülevaadet võimalikest lahendustest, toodetest ja pakkujatest. Teine siht on pakkujatelt saadava tagasiside laiem rakendamine hangete läbiviimisel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. June 2014, 19:50
Otsi:

Ava täpsem otsing