Aasta ettevõtja Priit Rebane: Eesti vajab 20 aasta plaani

05. juuni 2014, 14:15

Monacos maailma aasta ettevõtja konkursil osaleva BDG juhi ja omaniku Priit Rebase sõnul vajab Eesti pikemaajalist visiooni, et riikidevahelises konkurentsis vastu pidada.

„Kõige suurem kitsaskoht ettevõtluse ja laiemalt kogu Eesti ühiskonna ning majanduse arengus on, et hoolimata mõne aasta tagustest loosungitest meil tegelikult puudub selge visioon, kuhu tahame järgmise 20 aastaga jõuda,“ märkis nii Äripäeva kui ka Ernst & Youngi poolt Eesti aasta ettevõtjaks valitud Priit Rebane pressiteates.

„Selleks, et riigi majandus areneks, on vaja paika panna kindel plaan ja selle nimel siis järjepidevalt tööd teha läbi seadusandluse ning investeeringute. Riikide vahel valitseb tihe konkurents ja eristumiseks ning edukuseks on vajalik selge plaan, millega muuta meid atraktiivsemaks teistele ja soodustada samas ka kohapealsete ettevõtete arengut," ütles Rebane.

Eestis Aasta Ettevõtja konkurssi korraldava Ernst & Young Baltic ASi juhatuse liikme Ranno Tingase sõnul tõstab mullused tiitlivõitjad Priit ja Peeter Rebase konkurentide seast esile juba nende tegevusvaldkond ise. „Meelelahutus ei ole traditsiooniline äri, nagu seda on näiteks tootmine, kuid see nõuab samavõrd oskuslikku planeerimist, kokkulepetest kinni pidamist ja mis kõige tähtsam, head suhtlemisoskust,“ rääkis Tingas. „Mõlema venna tugevuseks on kahtlemata motiveeritus ja võime oma eesmärkide nimel vaeva näha, kuid meelelahutusvaldkonna inimesena on nad kindlasti nõus sellega, et üsna sageli on ka õiged kontaktid need, mis edasi viivad. Seega usun, et konkursile Eestit esindama sõitnud Priit Rebane kindlasti oskab kaasnevat tähelepanu hinnata ja võtab sellest viimast.“

„Ka eelmiste aastate kogemusele tuginedes võin öelda, et Eesti ettevõtjad ei ole seal jäänud sugugi tagaplaanile,“ sõnas Ranno Tingas. „Näiteks mullu Eestit esindanud Ruth Oltjer pälvis Monacos märkimisväärset tähelepanu ja sõlmis ka mõned kokkulepped, mis tänaseks on partnerlussuheteni jõudnud. See on kindlasti ka antud konkursi suurim tugevus – seal on võimalik tutvuda ja saada kontakti ettevõtjatega ükskõik millisest maailma nurgast.“

Maailma aasta ettevõtja kuulutatakse välja laupäeval toimuval suurejoonelisel gala-õhtusöögil.

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. June 2014, 14:15
Otsi:

Ava täpsem otsing