Juhatustes võltsitud volikirjaga

Marta Jaakson 07. juuni 2014, 10:06

Maksuamet avastas, et Eestis tegutsevad tuntuimad tankistid Popa Kornelia ja Yalniz Asiri isikute allkirjaõigsust kinnitanud notar on surnud, Popa Kornelia maksuvõlg on 2,3 miljonit eurot.

Kaks aastat tagasi Pealtnägija huviorbiiti sattunud variisikud Popa kornelia ja Yalniz Asir on juhtorganisse seatud võltsitud volikirja alusel. 2012 aasta Pealtnägija loos selgitati, et Panama firma Transatlantic on Eestis kokku ostnud ligi 160 ettevõtet ja rumeenlanna Popa ning türklane Yalniz on kumbki umbes 70 firma juhatuses. Pealtnägija viitas, et nn eurotankistid on juhatusse sättinud tuntud likvideerija Raul Pint.

Pettuse avastas maksu- ja tolliamet, mille ametnikud tegid Vene Föderatsiooni Notarite Kojale päringu uurimaks, kas notarile esitatud andmed on õiged. Vene Föderatsiooni Notarite Koja vastusest selgus, et isikute allkirjaõigsust kinnitanud notar on surnud.

Popa Kornelia ja Yalniz Asiri äriühingute kogu maksuvõlg oli 2,3 mil eurot. Popa Kornelia oli perioodil 2010. a märts kuni 2013. a  september kokku 119 äriühingu juhatuse liige.

Info põhjal algatati registriosakondades järelvalvemenetlused ning lõpetati edaspidised registreerimised.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. June 2014, 14:34
Otsi:

Ava täpsem otsing