Kranichi ja Vesteri ühine äri

12. juuni 2014, 00:00

Eesti Loto juht Heiki Kranich omandas hiljuti osaluse ühes skandaalse Hummeri-müüja Jürgen Vesteriga seostatud ettevõttes, kuid rääkida Kranich sellest ei soovi.

“Ei soovi kommenteerida,” oli Kranichi napp vastus küsimustele, millega TFA OÜ tegeleb, kui hästi ta tunneb ettevõtte juhatuse liiget Piret Vesterit ja tema abikaasat Jürgen Vesterit, ning millised on ettevõtte tulevikuplaanid.

TFA OÜ 2012. aasta majandusaruande järgi jagunes ettevõtte poole miljoni euro suurune müügitulu mootorsõidukite lisaseadmete tootmise ja konsultatsiooniteenuste vahel. Kasumit teenis ettevõte 186 000 eurot.

Ettevõtte juhatuse liige on ­Piret Vester, kes on koos ­Grete-Liis ja Martin Vesteriga JPW Group OÜ kaudu ka TFA OÜ suuromanikud.

Eelmise kuu lõpul liikus osa JPW Groupile kuuluvast osalusest Kranichile, kellele kuulub nüüd 25 protsenti TFA OÜst.

Väike osalus on ettevõttesse jäänud ka varasemal juhatuse liikmel Jaak Roostel, kes enda sõnul pole aga juba paar aastat ettevõtte tegemistega seotud.

Skeemi hõng. “Eks seal on mingeid skeeme hakatud punuma. Piret ja Jürgen Vesteriga oli mul seal tihedalt kokkupuuteid ja äritegemisest on need inimesed küll kaugel,” rääkis Rooste.

2011. aasta novembris kuulutati välja Jürgen Vesteri pankrot ning samast ajast on tal ärikeeld. Nii arvatakse, et tema äritegemised on praegu lähedaste nimel.

“Kui vaadata praeguse juhatuse liikme seoseid teiste ettevõtetega, ei pea olema suur matemaatik, et aru saada, mis seal tegelikult toimub,” märkis Rooste.

Piret ja Jürgen Vesterilt ei õnnestunud kommentaari saada.

Vanad sõbrad. Kranichi ja Vesteri teed ristusid kurikuulsas Lääne-Eesti pangas. Vester oli panga juhatuses ning Kranich panga ­Haapsalu filiaali direktor. Kranichit süüdistati ametiseisundi kuritarvitamises ja riisumises. Kohus mõistis ta 1997. aastal õigeks.

Kranich tegi vahepeal poliitilist karjääri: jõudis olla Reformierakonna peasekretär, ministriametites ja riigikogu liige. Viimased aastad juhib ta rahandusministeeriumi all Eesti Lotot.

Jürgen Vesteri Hummerite müügiga tegelenud Premium Motors pankrotistus. Praegu on Vester koos endise rahandus­ministri, Premium Motorsi juhatusse kuulunud Mart Opmanniga kohtu all. Neid süüdistatakse usalduse kuritarvitamises ja ettevõtte maksejõuetuse põhjustamises.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. June 2014, 18:57
Otsi:

Ava täpsem otsing