Greenpeace kaotas valuutatehinguga 3,8 miljonit

Mait Kraun 16. juuni 2014, 20:32

Keskkonnakaitsega tegelev Greenpeace vallandas töötaja pärast seda kui märgati, et töötaja on kaotanud valuutaturgudel spekuleerides 3,8 miljonit eurot organisatsiooni raha.

Greenpeace ütles, et kaotused olid tingitud „tõsiselt valede hinnangute“ tõttu ühelt organisatsiooni finantsalale palgatud töötajalt. „Töötaja käitus oma pädevuse ja autoriteedi väliselt ning ei järginud korrektseid juhiseid,“ seisis pühapäevaõhtuses avalduses, vahendab CNBC.

„Greenpeace’i rahvusvaheline juhatus on tellinud sõltumatu auditi selgitamaks juhtumi asjaolusid ja parandamaks sisekorda,“ lisas organisatsioon.

"Greenpeace International sisestas tehingu ostmaks välisvaluutat fikseeritud vahetuskursi alusel. Seda tehti ajal, mil euro tugevnes. Tehing lõppes 3,8 miljoni eurose kahjumiga,“ nentis organisatsioon.

Reostuse ja vihmametsade hävitamise vastu võidelnud organisatsioon vabandas kaotuse tõttu ja kinnitas, et iga võimalikku meedet kasutatakse sarnase olukorra vältimiseks tulevikus.

Greenpeace’i 2013. aasta aruanne avaldatakse selle aasta augustis. Kokku saab olema organisatsiooni eelarve puudujääk 6,8 miljonit eurot, mis sisaldab ka 3,8 miljoni suurust kaotust valuutatehingust.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. June 2014, 20:32
Otsi:

Ava täpsem otsing