Venemaa keskendub 3-4korruselistele väikemajadele

Anu Jõgi 19. juuni 2014, 13:43

Kui veel 2-3 aastat tagasi ehitati Venemaal hiiglaslikke elamumassiive, siis nüüd on riik võtnud suunaks väikemajade ehituse, mis Venemaal tähendab 3-4korruselisi elamuid, kirjutab Yle Uutiset.

Soome-Vene konsultatsioonifirma  tegi Soome jaoks uuringu, millest selgus, et Soome ehitajatel on nüüd kergem Venemaal ehitada, sest ehitus käib seal väiksemas mõõtkavas.

„Venemaa on võtnud eesmärgiks suurendada oluliselt väikeehituse osakaalu,“ ütles  konsultatsioonifirma tegevjuht Grigori Dementjev. Väikeehituseks loetakse Venemaal kuni 3-4korruselisi elamuid, selliste majade ehitamise osakaalu on Dementjevi sõnul plaanis suurendada praeguselt 50 protsendilt 70-le.

Uuringu järgi on Venemaal tööd Soome väikestele ja keskmise suurusega ehitusettevõtetele. „Ehitused jäävad 10 miljoni euro suurusjärku, nii et need on tehtavad,“ nentis Soome ehitusfirmade liidu Talonrakennusteollisuus piirkonnajuht Raimo Hovi.

Venemaal hinnatakse ehituses soomelikku stiili, kus maja viimistletakse lõpuni. Vene ehitistest vaid paar protsenti ostetakse lõpuni viimistletuna, seal jäetakse nt köök ja korteri seinad ostja teha. 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. June 2014, 13:43
Otsi:

Ava täpsem otsing