Monet maal müüdi ligi 40 miljoni euroga

Raido Neemre 25. juuni 2014, 21:15

Claude Monet maal vesiroosidest müüdi Londoni oksjonil peaaegu 32 miljoni naela eest, mis teeb selle kalliduselt teiseks maaliks, mis kunstniku teose eest eales oksjonil makstud on. Ühtlasi kinnitab see jätkuvalt tugeva nõudluse olemasolu „trofeemaalide“ järele, avalikustas Sotheby's oksjonimaja.

Oksjonil müüdud 46 modernistlikku ja impressionistlikku tööd tõid kokku sisse 122 miljonit naela, märkis Sotheby's.

Sotheby's kunsti osakonna juhataja sõnas, et tulemused vastasid täielikult oksjonimaja ootustele.

Tema sõnul olid üle maailma kohale tulnud ostjad eriti huvitatud kuulsate erakollektsioonide maalidest. „Mul ei ole küll veel täielikku geograafilist ülevaadet, kuid osalejaid oli tõesti igast maailma otsast,“ märkis ta.

Monet 1906. aastal maalitud vesirooside maali oksjon kestis enam kui 10 minutit ning panustajad olid peamiselt Aasiast, märkis Sotheby's.

Maali müügi viimastel minutitel kerkis maali hind 250 000 naelaste panuste kaupa, kuni jõudis oma lõpphinnani, milleks kujunes 31, 722 miljonit naela.

Teine ülikõrge hinnaga müüdud maal oli Piet Mondriani 1927. aastal maalitud „Kompositsioon punase, sinise ja halliga“, mille eest käidi välja 15,2 miljonit naela.

Enamus oksjonil olnud maale, mille hulka kuulusid näiteks Sisley ning Kandinsky teosed, müüdi kas oksjoni eel ennustatud hindadega või isegi üle selle.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. June 2014, 21:52
Otsi:

Ava täpsem otsing