Hagar koondab töötajad Tapa kompleksi.

27. juuni 2014, 00:00

Pagaritööstus Hagar AS investeerib Tapa tootmiskompleksi laiendamisse 750 000 eurot ja siis koondatakse sinna ka Tamsalu tsehhi töötajad.

“Kahe tootmisüksuse pidamine teineteisest 25 kilomeetri kaugusel pole majanduslikult mõistlik,” ütles ettevõtte juhatuse esimees Aivar Tamm. Uuendatud tootmishoone valmib tänavu novembris. “Uuendatud Tapa kompleksis on nii tootmisvõimsus suurem kui ka töötingimused paremad,” lisas ta.

“Ühtegi töötajat meil plaanis koondada ei ole. Kõikidele jätkub tööd ja kui kõik läheb plaanipäraselt, siis pigem palkame talvel mõne töötaja juurde,” märkis Tamm, kes alustas ASis Hagar tööd selle aasta veebruaris.

Tamsalu tootmishoone läheb Tamme hinnangul ilmselt müüki või rendile.

ASi Leibur juht Asso Lankots ütles, et Hagar on neile igati tõsine konkurent. “Nad tunduvad olevat saanud juurde nii uut kapitali kui ka mõtlemist,” märkis Lankots.

Hagari käive oli möödunud aastal 4,75 miljonit eurot. “Praegu on see võrreldes eelmise aasta sama ajaga +20%, aga aasta lõpuks loodame, et see on vähemalt +25%,” rääkis Tamm.

Tema sõnul alustas Hagar ka eksporti Soome. “Esialgne müük on küll väike, kuid loodetavasti see tulevikus suureneb,” kommenteeris Tamm müüginumbreid.

Kuigi möödunud aasta tõi ettevõttele 352 000eurose kahjumi, loodab ettevõte kulude kokkuhoiuga seisu parandada.

“Kõige suurem kulude kokkuhoid tuleb pärast Tamsalu tootmise Tapale kolimist,” lisas Tamm.

Leiburi majandusnäitajad jäid eelmisel aastal Lankotsi sõnul üle-eelmise aasta tasemele. “Käive suurenes mõnevõrra koduturul ja kahanes ekspordi suunal,” märkis Lankots.

Hagari omanikfirma OÜ ­Masa Invest suuraktsionärid on Avo Kaasik ja Ingman Development Oy Ab. “Avo Kaasik ei osale igapäevategemistes. Hagari nõukogu esimees on Peter Ingman ja temaga ma suhtlen tihedamini,” vastas Tamm küsimusele, kui tihti suuromanikud igapäevatööga tegelevad. Tamme sõnul näitab ettevõtte omanike usku Hagarisse juba see, et nad on otsustanud sinna suuri summasid investeerida.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. June 2014, 19:37
Otsi:

Ava täpsem otsing