Riigikogu komisjon ministri majaskandaali ei uuri

Piret Reiljan 26. juuni 2014, 17:35

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon teatas Äripäevale, et keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannuse võimaliku Autorollost deklareerimata ja maksuvaba tulu saamise uurimine väljub komisjoni pädevusest.

See kuulub õiguskaitseorganite uurimisalluvusse, nentis komisjon vastuses Äripäevale. Korruptsioonivastase erikomisjoni esimees on IRLi liige, endine siseminister Ken-Marti Vaher.

Pentus-Rosimannusele kuuluv eramu sattus Autorollo skandaali juuni alguses, kui Autorollo hagiprotsessi viimasel istungil Harju maakohtus selgus, et ettevõtte endised omanikud Väino Pentus (keskkonnaministri isa - toim) ja Tiit Pohl tunnistasid mõlemad vande all, et Väino Pentus sai Autorollost aastaid tagasi regulaarselt sularaha, millega toetas tütart, kes 2005. aastal Viimsisse maja ostis. Need väited muudab skandaalseks asjaolu, et seda osa Autorollo äritegevuse tulust ei võetud firmas arvele, vaid kliendilt sularahas saadud tasu sai Väino Pentus maksuvabalt - nii on Äripäevale ja ka kohtus öelnud Tiit Pohl. Pentus-Rosimannus on Autorollost raha saamist eitanud

Äripäev pöördus juuni keskel riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni poole, et selgitada välja komisjoni võimalik huvi juhtumi uurimise vastu. Täna laekus komisjonilt järgnev vastus:

"Olete pöördunud Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni poole küsimusega, kas komisjonil on kavatsus uurida keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannuse võimalikku tulusaamist oma isale kuulunud eraettevõtlusest. Seoses sellega tunneb ajaleht Äripäev huvi, kas endine riigikogu liige ja praegune minister Keit Pentus-Rosimannus on oma tulusid majandushuvide deklaratsioonides alati tõeselt kajastanud ja kas korruptsioonivastane erikomisjon kavatseb välja selgitada, mis tegelikult toimus.

Erikomisjon arutas Teie kirja oma 16. juuni istungil. Komisjoni seisukoha kohaselt väljub Teie küsimus, kas Keit Pentus-Rosimannus on oma tulusid majanduslike huvide deklaratsioonides kajastanud alati tõeselt ja kas praegune minister kasutas enda heaolu suurendamiseks ühest (oma pereliikmega seotud) ettevõttest maksuvabalt väljaviidud tulu, erikomisjoni pädevusest ja kuulub õiguskaitseorganite uurimisalluvusse.

Erikomisjoni liikmed tutvusid Keit Pentus-Rosimannuse majanduslike huvide deklaratsioonides aastatel 2007-2014 kajastatud andmetega. Deklaratsioonidest nähtuvalt on Keit Pentus-Rosimannus võtnud SEB Ühispangast eluasemelaenu ja selle laenujääk on igal aastal vähenenud. Deklarant kinnitab majanduslike huvide deklaratsiooni esitades, et esitab vaid tõele vastavaid andmeid oma vara ja tulu kohta. Kui on selgunud teistsugused andmed, siis tuleks sellest teada anda õiguskaitseorganitele, eelkõige maksu- ja tolliametile ning politseile."

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. June 2014, 17:35
Otsi:

Ava täpsem otsing