Latvenergo läheb Nord Pool Spoti börsile

1321-aripaev 30. juuni 2014, 16:53

Latvenergo AS ja Euroopa elektribörs Nord Pool Spot sõlmisid 19. juunil kokkuleppe, mis võimaldab Latvenergo ASil pakkuda börsil kogu toodetud elektrit.

Lepingu tulemusena kasvab elektri pakkumine ja käive Läti energiabörsil mitu korda, tagades turu parema likviidsuse ja läbipaistvuse, teatas ettevõte.

„See on suur samm elektrituru arendamise suunas mitte ainult Lätis, vaid kõigis Baltimaades, sest muudatused toetavad turu läbipaistvust,“ ütles Latvenergo ASi kommertsdirektor Uldis Bariss.

Nord Pool Spoti tegevjuhi Mikael Lundini sõnul tähendab leping Latvenergoga, et suurema osaga Baltimaades toodetud elektrist kaubeldakse nüüd Euroopa elektribörsi kaudu. "On tähtis, et me ka edaspidi tõmbaksime ligi igat tüüpi Balti elektritootjaid ja -pakkujaid, et tagada kindel ja läbipaistev energiaturg,“ ütles Lundin.

Latvenergo AS müüs Nord Pool Spotil 2013. aastal 0,2 TWh elektrienergiat. Prognoosi kohaselt müüb Latvenergo järgmistel aastatel toodetud ja tootjatelt ostetud elektrit börsil märkimisväärselt rohkem – umbes 5 TWh aastas.

2013. aastal müüdi ja osteti Nord Pool Spoti börsil 84% kogu Põhjamaades ja Balti riikides tarbitud elektrist.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. June 2014, 16:53
Otsi:

Ava täpsem otsing