Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Oodatust madalam inflatsioon viis Euroopa börsid üles

Birjo Must 30. juuni 2014, 13:43

Euroopa börsid tõusid täna pärast uudiseid, et juunikuised inflatsiooninäitajad jäid oodatust veelgi väiksemaks.

Euroopa Liidu statistikaameti teatel kerkisid tarbijahinnad juunis aastaga 0,5% võrra, mis on maiga võrreldes sama näitaja. Euroopa Keskpank ootas 2%-list inflatsiooni.

Stoxx Europe 600 kerkis varajasel kauplemisel 0,3% võrra, pöörates möödunud nädalase languse tõusuks. Võrdlusindeks on tänavu kosunud 4,5% tänu lootusele, et Euroopa majandus taastub ja Euroopa Keskpank jätkab majanduse stimuleerimist, vahendas Wall Street Journal.  

Samal ajal on ka võlakirjad rallinud. Nimelt langes täna Saksa valitsuse 10aastaste võlakirjade tootlus 1,26%ni, mis on peaaegu aasta madalaim tase. Võlakirjade tootlused langevad, kui hinnad tõusevad.

„On selge, et aktsiaturg käitub endiselt nii, nagu toimuks tugev tsükliline taastumine, mida me kõik oleme oodanud. Samal ajal kaubeldakse võlakirjaturgudel nõnda, nagu liiguksime tsüklilise languse suunas,“ ütlesid Rabobanga strateegid.

Juuni alguses sundis murettekitavalt madal inflatsioon Euroopa Keskpanga kärpima intressimäärasid ja kasutusele võtma ka muud majandust elavdavad meetmed.

Valuutaturgudel püsis euro ja dollari kurss 1,3645 peal. Hoolimata Euroopa Keskanga püüetest eurot nõrgestada, on valuuta jäänud alates aasta algusest põhimõtteliselt samale tasemele.

„Isegi kui inflatsioonimäärad olid täna oodatust madalamad, siis ei õigusta see euro nõrkust,“ kommenteeris olukorda Commerzbanki valuutastrateeg Ulrich Leuchtmann.

Tooraineturgudel kukkus Brenti toornafta hind 0,4% võrra, 112,81 dollarile barreli eest. Kulla hind kukkus 0,3% võrra, 1316 dollarile untsi eest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. June 2014, 13:47
Otsi:

Ava täpsem otsing