Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tulekul karmimad sanktsioonid

Sirje Rank 01. juuli 2014, 12:45

Euroopa Liit karmistab täna sanktsioone Venemaa vastu, kuna president Vladimir Putin pole piisavalt kaasa aidanud pingete leevendamisele, ütles Saksamaa parlamendi väliskomisjoni juht Norbert Röttgen.

Putin ja venemeelsed separatistid Ukrainas on rahuvõimaluse käest lasknud, ütles ta Saksa raadiole, lisades, et ühepoolse relvarahu katkestamine oli Ukraina presidendil õige samm, vahendas agentuur Bloomberg.

"Euroopa Liit peab oma sõnadest kinni pidama ja teebki seda, muidu kaotab liit usaldusväärsuse ega saa pingete leevendamiseks ja stabiilsuse kindlustamiseks enam midagi teha," ütles Röttgen. "Otsus tuleb täna."

Reedel lõppenud Ülemkogul seadsid Euroopa Liidu valitsusjuhid pingete leevendamiseks väga konkreetsed nõudmised ja andsid nende täitmiseks aega eilseni, ähvardades vastasel juhul Venemaa suhtes sanktsioone karmistada.

"Venemaa ja separatistide positsioonis pole toimunud erilist muutust," ütles Norbert Röttgen.

Liikmesriikide diplomaadid peavad täna Brüsselis nõupidamisi. Nn kolmanda järgu sanktsioonide käivitamiseks Venemaa konkreetsete majandusharude vastu on aga vajalik valitsusjuhtide otsus. Praeguse seisuga on erakorraline Ülemkogu, mis arutab ELi tippametikohtade täitmist ja saaks otsustada ka sanktsioonide üle, kavandatud 16. juulile. Sinnamaani saab sanktsioone karmistada nimekirja pikendamisega isikutest, kelle varad Euroopas külmutatakse ja kellele kehtestatakse viisakeeld.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. July 2014, 14:04
Otsi:

Ava täpsem otsing