Tehnopoli inkubaatori uus juht tuleb Äripäevast

01. juuli 2014, 14:31

Alustavatele tehnoloogiaettevõtetele suunatud Tehnopoli Startup Inkubaator sai alates juulikuust uueks juhiks Marek Mühlbergi.

Mühlberg on eelnevalt tegelenud tehnoloogiavaldkonnas meediasuhtluse ja kommunikatsiooni korraldamisega ning omab kogemust ka ärinõustamises. Ta on töötanud suhtekorralduskontsernis Hill & Knowlton, konsultatsioonifirmas Baltic Innovation Agency, käivitanud Äripäeva IKT uudistele portaali ITuudised.ee ning on tegev ka väikeettevõtjana, teatas SA Tallinna Teaduspark Tehnopol pressiteates.

Mühlbergi sõnul on tema esimeseks väljakutseks kindlasti täna inkubaatoris tegutseva 22 ettevõtte kasvatamine edulugudeks. Samuti soovib ta järjest enam tuua inkubaatori teenuste kõrvale erinevaid erakapitalil ja erainvesteeringutel baseeruvaid võimalusi. "Üheks näiteks võiks siinkohal olla inkubaatori sidumine ärikiirenditega, kus avalik- ja erakapital juba algusfaasis startup-ettevõttesse investeeritakse. Nii tulevad kiired tulemused ning väheneb avaliku raha osakaal inkubaatori jätkusuutlikkuse tagamisel," ütles Mühlberg.

Tehnopoli Startup Inkubaator on asutatud 2003. aastal, mil keskuses alustas neli alustavat äriideed. Tänaseks on inkubaator keskendunud IKT, tervisetehnoloogia, mehhatroonika ja rohetehnoloogia valdkonna äriideede kasvatamisele ja rahvusvahelistele turgudele aitamisele. Igal aastal lõpetab inkubaatoris üle kümne eduka tehnoloogiaettevõtte, mis on kaasanud ligi miljon eurot investeeringutena.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. July 2014, 14:59
Otsi:

Ava täpsem otsing