Väidetav annetaja: Toobal vassib

01. juuli 2014, 11:19

Keskerakondlane Uno Vares tunnistas tänasel Priit Toobali ja Lauri Laasi kohtuistungil, et tema ei ole Keskerakonnale raha annetanud, nimetades Toobalit valetajaks.

Uno Vares, kes väidetavalt annetas Keskerakonnale 40 000 krooni ja 200 eurot, vastas kohtus, et ka tema ei ole Keskerakonna liikmeks oleku ajal koduparteile annetanud - ei sularahas ega ülekandega. Ta tunnistas, et ei ole Toobalile ega mõnele teisele Keskerakonna liikmele raha andnud, et seda Keskerakonnale annetada.

Annetustest sai Vares teada, kui talle helistas ajakirjanik ja küsis, kas ta on Keskerakonnale raha annetanud. Vares tunnistas kohtus, et Keskerakonna annetuste orderil ei ole tema kirjutatud allkiri.

Keskerakonna peasekretäri Toobaliga Vares tänaseks enam ei suhtle. Vares saatis talle kirja, milles andis hinnangu tema tegevusele ning teatas, et koostöö jätkamine ei ole enam võimalik. Järgmisel päeval oli Viljandi koordinaatorina tegutsenud Vares ametist vabastatud. See juhtus pärast möödunud riigikogu valmimisi.

„Kirjutasin selle kirja seepärast, et pärast riigikogu valimisi Toobal minuga ühendust ei võtnud ja ma sain aru, et pärast riigikokku siirdumist ja minu suurt tööd ta valetab, vassib ja lubab, aga lubadusi ei täida. See suhtumine töösse mulle ei sobinud,“ selgitas Vares.

Jaan Moorats kinnitas samuti, et pole Keskerakonnale raha annetanud ning tunneb Toobalit lihtsalt kui Suure-Jaani inimest. „Ma ei ole andnud Priit Toobalile raha Keskerakonnale annetamiseks. Ei ole talle ka raha laenanud,“ tunnistas Moorats kohtus. Keskerakonna raamatupidamise järgi on aga Moorats Keskerakonnale annetanud 30 000 Eesti krooni.

Priit Toobal pöördus Mooratsi poole ka uurimise kestel ning palus tal kapole öelda, et ta on erakonnale annetanud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    30. July 2014, 14:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing