BMW investeerib miljard dollarit Mehhiko tehasesse

Birjo Must 02. juuli 2014, 11:49

Saksa luksusautode tootja BMW AG kavatseb osaleda autotööstuse buumis Mehhikos ja plaanib ehitada sinna miljardi dollari eest oma esimese montaažitehase.

BMW on juba kinnitanud, et kavatseb teha sel nädalal Mehhikos avaliku teadaande. Samas keeldusid firma esindajad täpsematest kommentaaridest. Neljapäevasel üritusel peaks osalema ka Mehhiko president Enrique Pe?a Nieto, vahendab MarketWatch.

Peale Saksa autofirma on viimasel ajal Mehhikos kanda kinnitanud ka teised tootjad. Möödunud nädalal teatasid Saksa autotootja Daimler AG ja Jaapani Nissan Motor, et investeerivad umbes 1,4 miljardit dollarit uude Mehhiko tehasesse eesmärgiga toota ühiselt luksusautosid. Samuti alustas Volkswageni Audi üksus mullu 1,3 miljardi dollarilise tehase ehitamist. Tuleval kuul peaks ka Lõuna-Korea Hyundai Motor andma teada oma plaanist Mehhikosse tehas rajada.

Mehhiko on muutunud autotootjate jaoks atraktiivseks tootmispaigaks, kuna sealt on lihtsam varustada USA ja Kanada turge. Tööjõukulud on Mehhikos 60% madalamad kui USAs ja mõne analüütiku hinnangul on need isegi väiksemad kui Hiinas. Samuti on Mehhikos madalamad transpordikulud ja suured sadamad mõlema ookeani kaldal, kust pääseb nii Euroopasse kui Aasiasse.

BMW otsib võimalusi, kuidas vastata kasvavale nõudlusele nii USAs kui Euroopas. Deutsche Banki andmetel kasvab nõudlus väikeautode järele USAs tänavu 16,1 miljonini ja tuleval aastal 16,5 miljonini.

Autotööstus on seni olnud Mehhiko jaoks üks olulisemaid tööstusvaldkondi. Samuti kasvavad riiki suunduvad otsesed välisinvesteeringud hoolimata sellest, et riigi majanduskasv on aeglane.

Mehhiko valitsus soovib, et riigist saaks 2018. aastaks suuruselt kuues autotootja maailmas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. July 2014, 11:49
Otsi:

Ava täpsem otsing