Kolmapäev 7. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Piimatrahv on karistuseks edukatele

04. juuli 2014, 00:00

Kvoodiületamise eest ­Eesti tootjatele terendav piima­trahv on karistuseks edukatele selle eest, et nood on investeerinud tootmisse ja teenivad riigile raha. Riik võiks siinkohal oma rahva eest rohkem seista, mitte saksa täpsusega Euroopa Liidu asja ajada.

Tõenäosus, et piimatrahv tuleb, on suur. Ning kui trahv määratakse, siis tuleb see ka maksta. Ise küsimus on see, millise aja jooksul. Siin tehakse arvatavasti järeleandmisi, sest sõltuvalt piima hinnast võib trahvi maksmine probleeme tekitada.

Riik peaks toetama. Eesti riik peaks aga toetama oma põllumeest samavõrd, kui teised liikmesriigid. Samuti seisma meie õiguste ja tingimuste eest ning vajadusel ise panustama võrdsete tingimuste saavutamiseks. Meil aga keerutatakse tihti üles ümmargune jutt, loetakse numbreid meelepärases valguses ja kokkuvõtteks soovitatakse mitte viriseda. Läti ja Leedu suudavad maksta oma tootjale jätkuvalt otsetoetuste juurdemakset (nn top-up), aga meie ei suuda, sest pole väidetavalt raha. Piimakvoodi ületamise trahv on karistus tublidele ja edukatele ettevõtjatele selle eest, et nood investeerisid igasugu nõuete täitmisse, teenisid ja teenivad riigile raha. Riik võiks seda panust hinnata.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. July 2014, 20:36
Otsi:

Ava täpsem otsing