Ettevõtete laenamine on läinud USAs üle käte

Mait Kraun 08. juuli 2014, 16:53

Laenamine ettevõtetele on jõudmas USAs rekordtasemeteni. Pangad aga hoiatavad, et sellist olukorda ei peaks nägema asitõendina majanduse taastumisest.

Pankade hinnangul kulutatakse suur osa ettevõtetele antud laenurahast aktsionäride väljamakseteks, hangete finantseerimiseks ja kohaliku energiabuumi õhutamiseks. Laenuraha ei kasutata eriti aga ettevõtete loomuliku kasvu tagamiseks. 

„Laenukasv ei tundu toetavat majanduse taastumist ning raha ei lähe tootmise edendamiseks,“ ütles Bloombergile ühe suure panga kõrge ametnik, vahendab Financial Times.

Ettevõtetele antavad laenud, mida jagatakse alates energiasektorist kuni tervishoiusektorini, tõusis mais rekordilise 1,7 triljoni dollarini. St. Louisi Föderaalreservi teatel oli kriisijärgsel aastal see number 1,2 triljonit.

Föderaalreservi iganädalaste andmete põhjal oli 25 suurima USA panga ettevõtetele antavad laenud tõusnud selles kvartalis eelnevaga võrreldes 10,5 protsenti.

Pankade jaoks on tegemist tähtsa valdkonnaga. Ligi viiendik laenudest antakse pankades nagu Bank of America, JPMorgan ja Wells Fargo just ettevõtetele, selgub Citigroupi uuringust.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. July 2014, 16:53
Otsi:

Ava täpsem otsing