Teisipäev 24. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Swedbanki kliendid said Tallinkilt topeltdividende

Rainer Saad 09. juuli 2014, 15:54

Swedbanki kliendid võisid avastada, et Tallink maksis neile dividende topelt, kuid tegemist oli siiski panga tehnilise veaga.

Tallinkist järelepärimisel selgus, et laevafirma tegi dividendide väljamakset koostöös Eesti Väärtpaberikeskusega (EVK), kes korraldas infovahetust ja tehinguid pankadega. „Tallink kandis dividendide jagamiseks täpse vajaliku summa. Topelt ei pidanud küll keegi saama. Kui kuskil on midagi valesti läinud, siis võib see olla EVK või pankade poolel,” ütles Tallinki finantsjuht Janek Stalmeister.

Eesti Väärtpaberikeskuse teatel kontrollisid nad mitmeid allikaid ja oma süsteeme ning avastasid, et vea oli teinud Swedbank, kes oli kõikidele oma klientidele dividende topelt kandnud.

Swedbanki pressiesindaja Mart Siilivask tunnistas panga viga ja vabandas klientide ees tekitatud ebamugavuste pärast. „See on puhtalt meiepoolne tehniline viga, kus me krediteerisime topelt klientide arvelduskonto Tallinki dividendi võrra. Vastav paranduskanne teostati klientide arvelduskontol tänase päeva jooksul,” ütles ta. 

Swedbank ei avalikustanud, kui paljusid Tallinki aktsionäre see puudutas või kui suurtes summades nad topeltkandeid tegid.

Tallinki dividendi väljamakse toimus 8. juulil ning dividend oli 3 senti aktsia kohta.

 

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. July 2014, 13:35
Otsi:

Ava täpsem otsing