Laupäev 22. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Börs trahvis Baltikat, Telescan sai hoiatuse

Juhan Lang 10. juuli 2014, 10:05

Nasdaq OMX Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjon otsustas eile määrata Baltikale hoiatuse ja 1000 eurot leppetrahvi, kuna ettevõte ei ole nõuetekohaselt täitnud teabe avalikustamise kohustust.

Lisaks rahatrahvile kohustas komisjon Baltikat avaldama börsiteatena teabe, mis on seotud Baltika Retail Ukraina ning OOO Kompania Baltman Rus osalustega.

Börsi reglemendi kohaselt loetakse informatsioon nõuetekohaselt avalikustatuks, kui see on avalikustatud börsiteatena börsi infosüsteemi kaudu. Samuti on ettevõte kohustatud viivitamatult avalikustama teabe kõikide muudatuste kohta juhatuse liikmete audiitorite hulgas.

Börsi teatel avaldas Baltika 30. aprillil esimese kvartali majandusaruande, mis sisaldas varem nõuetekohaselt avalikustamata informatsiooni juhatuse liikme tagasivalimisest 26. märtsil, millega juhatuse liikme Maigi Pärnik-Perniku volitusi pikendati järgnevaks kolmeks aastaks.

Lisaks ei ole Baltika nõuetekohaselt täitnud teabe avalikustamise kohustust seoses Baltika Retail Ukraina asutamise ning OOO Kompania Baltman Rus osaluse võõrandamisega.

Baltika avalikustas 18. septembril 2012, et ettevõte Clearstream Banking esitas hagi Harju maakohtusse, vaidlustades Baltika 2012. aasta 20. aprilli aktsionäride korralisel üldkoosolekul vastu võetud vahetusvõlakirjade väljaandmise ja aktsiakapitali tingimusliku suurendamise otsuse.

Selle info kohtotsuse kohta avaldas Äripäev. Nimelt kirjutas hiljuti Äripäev, et Baltika aktsionär Clearstream Banking S.A, kes esindab Baltika pikaajalise partneri Itaalia tekstiilifirmat E.Miroglio Finance S.A. huve, peab ettevõtte aktsiakapitali suurendamise otsust tühiseks ning riigikohtu pretsedenti loova otsusega, peab ringkonnakohus otsustama, kas Baltika üldkoosoleku otsus tuleb kehtetuks tunnistada.

Baltika jättis riigikohtu tsiviilkolleegiumi kohtuotsuse kohta börsi infosüsteemi vahendusel avalikustamata  teabe 11. juunil 2014, vahendas börs oma teates.

Lisaks Baltikale said eile komisjonilt hoiatuse veel ka Arco Vara ja Telescan. Viimane sai hoiatuse First North Reglemendi rikkumise eest, kuna ettevõte ei avalikustanud olulist teavet börsiteatena börsi infosüsteemi kaudu.

Balti alternatiivturul First North kauplev meditsiiniliste skaneeringute ja telemeditsiiniga tegelev Telescan saatis tänavu 13. veebruaril välja börsiteate, milles teatas otsusest suurendada ettevõtte aktsiakapitali. Otsus oli tehtud 12. veebruaril aktsionäride erakorralisel üldkoosolekul.

Samuti esitas emitent 13. veebruaril börsile avalduse lisaaktsiate kauplemiseks võtmiseks koos aktsionäride erakorralise koosoleku otsusega, teatas Nasdaq OMX Tallinna börs eile õhtul ametlikus teadaandes.

Lisaks eelnevale tegi Telescan vajalikud toimingud, et registreerida aktsiakapitali suurendamine ka Äriregistris. Börsile sai 3. aprillil teatavaks, et Äriregister on selle kapitalisuurendamise registreerinud 12. märtsil (mitte 12. veebruari) aktsionäride erakorralise koosoleku otsuse alusel, kuigi nimetatud kuupäeval toimunud koosoleku ega seal vastu võetud otsuste kohta emitent börsiteadet ei avaldanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. July 2014, 07:47
Otsi:

Ava täpsem otsing